„Design Thinking for Entrepreneurship” relacja z wymiany młodzieżowej na Węgrzech

Kolejny raz dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego młodzi ludzi z całej Polski mieli szansę wziąć  udział w wartościowych warsztatach i poznać rówieśników z całego świata. Tym razem młodzież uczestniczyła w wymianie młodzieżowej pt.” Design Thinking for Entrepreneurship” w Budapeszcie na Węgrzech, organizowanej w ramach programu Erasmus+.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się wymiana młodzieżowa „Design Thinking for Entrepreneurship”. Dzięki współpracy FRSP z partnerem z Węgier MeOut Group młodzi ludzie z całej Polski mieli szansę wziąć udział w wartościowych warsztatach pomagających im w rozwoju ich kariery zawodowej.

Siedem osób z Polski wzięło udział w warsztatach dotyczących biznesu, psychologii i rozwoju osobistego. Podczas wymiany młodzieżowej, oprócz wartościowych szkoleń, uczestnicy nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Grecji i Węgier.

Podczas warsztatów uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z węgierskimi przedsiębiorcami, mieli okazję zapoznać się z tajnikami dotyczącymi prowadzeniu własnego biznesu. Ponadto młodzież miała szansę na zapoznanie się z trchnologiami i narzędziami online niezbędnymi na rynku pracy w XXI wieku. Co więcej, uczestnicy mieli szansę na rozwinięcie tzw. „umiejętności miękkich”. Młodzież miała szansę sprawdzić swoje predyspozcyje do wystąpień podczas warsztatów z przemówień publicznych. Wymiana młodzieżowa, to jednak nie tylko wiedza praktyczna ale również czas na spotkanie ludzi z całego świata i poznanie ich kultury. Po warsztatach uczestnicy mieli czas na prezentację swoich krajów podczas wieczorów kulturowych, był to czas nie tylko spędzony na integracji ale świetny sposób na poznanie nowych przyjaciół.

Jak mówi sama uczestniczka, Zuzanna:

„Cały wyjazd jest okresem intensywnego rozwoju i niepowtarzalnych przeżyć.  Myślę, że do końca życia nie zapomnimy wspólnych rozmów i chwil tu spędzonych. Jest to doświadczenie, które nas złączyło i bardzo prawdopodobne, że jeszcze nie raz się spotkamy.”

Słowa uczestniczki to najlepszy dowód na to, że uczestnictwo w programach oferowanych przez Unię Europejską to świetna okazja na zdobycie nowej, wartościowej wiedzy oraz poznanie kultury i zwyczajów panująych w innym kraju. Jeśli i ty chcesz wziąć udział w wymianie młodzieżowej, wolontariacie długo lub krótkoterminowym, bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku i instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/