Wolontariat krótkoterminowy w greckiej Kalamacie.

Zapraszamy do przeczytania relacji naszego wolontariusza Piotra, który spędził 2 miesiąc w Grecji w organizacji K.A.N.E w Kalamacie.  

Cześć!

mam na imię Piotrek i chciałbym się podzielić z Wami moimi wrażeniami po zakończeniu projektu w greckiej Kalamacie. 

Moja wakacyjna przygoda rozpoczęła się w połowie lipca i już od pierwszych dni po przeprowadzce obfitowała w liczne aktywności. 

Moje zadania

Podstawowym moim zadaniem było wsparcie lokalnej organizacji K.A.NE. w realizacji idei rozwoju społecznego młodzieży, a także przygotowanie regionalnego przewodnika turystycznego napisanego z perspektywy osoby zza granicy.

Największą wartością spędzonego czasu w Grecji nie była jednak praca a możliwość poznania tamtejszej kultury, kuchni, zwyczajów oraz nade wszystko osób je reprezentujących.

Każdy dłuższy pobyt za granicą – również (a może przede wszystkim) w ramach takiego projektu – jest znakomitą okazją do zidentyfikowania oraz przeciwstawienia rodzimych wzorców myślenia z tymi, które znalazły zastosowanie w kulturze dotąd nam obcej.

Dlatego, jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad dłuższym pobytem za granicą, zachęcam Was do podjęcia tego wyzwania. To nie tylko szansa na rozwijanie swoich umiejętności, ale przede wszystkim na doświadczanie czegoś nowego.

Każdy dzień spędzony w odmiennym otoczeniu może być dniem, który na zawsze pozostanie w Waszej pamięci, a czas ten jest zdecydowanie krótszy niż może się Wam początkowo wydawać.

Pamiętajcie, że życie jest pełne niespodzianek, a taki projekt może być jedną z tych, która naprawdę zmieni Wasze życie.

Trzymam za Was kciuki,

Piotrek

Jeśli i Ty chcesz zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności to nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku i instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.