Wolontariat krótkoterminowy w Grecji

Kalimera! Wolontariat krótkoterminowy w Grecji – relacja z projektu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności !

O mnie

Kalimera! Nazywam się Ania, mam 21 lat i ostatnie 2 miesiące spędziłam w słonecznej Grecji w pięknej nadmorskiej miejscowości Xylokastro. Projekt znalazłam na grupie facebookowej i miesiąc później już wyleciałam na wolontariat. Razem ze mną były równiej osoby z Francji, Irlandii i Turcji.

O projekcie 

Projekt opierał się na ochronie środowiska, naszym głównym zadaniem było codzienne sprzątanie lasu, plaży oraz ulic. Na początku projektu były zorganizowane dwa festiwale. Na jednym z nich przygotowaliśmy kreatywne zabawy dla dzieci, malowanie farbami po kamieniach, robienie bransoletek i wiele innych aktywności. Na drugim festiwalu byliśmy ochroniarzami na koncercie. Stworzyliśmy także kampanie przeciwko wyrzucaniu papierosów na plaży „The beach is not your ashtray”. Nasze działania możecie sprawdzić na Instagramie @orfeasorganization oraz Facebooku pod tą samą nazwą.

Czas wolny

Pracowaliśmy 5 dni w tygodniu po max. 4h dziennie przez co mieliśmy bardzo dużo wolnego czasu. Codziennie chodziliśmy na plaże, graliśmy w piłkę, imprezowaliśmy oraz podróżowaliśmy. Udało nam się zwiedzić Ateny, Korynt, Zakintos oraz inne mniejsze miejscowości. Raz w tygodniu mieliśmy lekcje Greckiego oraz raz mieliśmy zorganizowany międzynarodowy obiad. Każda osoba ugotowała jakieś danie pochodzące ze swojego kraju. 

Na koniec

Wolontariat wspominam bardzo dobrze, poznałam cudowne osoby z którymi codziennie piszę, stałam się bardziej pewna siebie i odważna oraz rozwinęłam umiejętności językowe.

Relacją oraz prezentacją podzieliła się z nami nasza wolontariuszka Anna Nowakowska !

Dziękujemy!

I zachęcamy do śledzenia naszych aktualnych naborów – https://volo.frsp.eu/category/nabory/