Słoneczna MALAGA – podsumowanie projektu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszych wolontariuszek Mai i Jagody które spędziły swój krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności w Maladze w Hiszpanii w organizacji El Torcal.

Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Rozpoczęcie projektu

Niecałe dwa tygodnie po napisaniu matur zostawiłyśmy za sobą jeszcze wówczas chłodną Polskę, aby wybrać się na wolontariat do słonecznej Malagi. To piękne miasto, w którym miałyśmy spędzić cały następny miesiąc, od razu nas zachwyciło. Obok pięknych budynków, licznych muzeów i życia dość sporego miasta można było cieszyć się także piękną plażą. Mimo że przyjechałyśmy tam na wolontariat, to wiedziałyśmy, że to cudowne miasto będzie dla nas stanowić odskocznię od stresujących dni maturzystek…

 

Nasze zadania

W ramach wolontariatu miałyśmy dwie prace, które musiałyśmy wykonywać. Przez pierwsze trzy tygodnie pomagałyśmy w kuchni socjalnej dla ludzi w trudnej sytuacji społecznej. Naszym zajęciem było przygotowanie oraz rozdawanie jedzenia. W ostatnim tygodniu pomagałyśmy przy organizacji obozu letniego dla dzieci, gdzie zajmowałyśmy się nimi i organizowałyśmy różnego rodzaju zabawy.

Design by FRSP

Czas wolny

W wolnym czasie często chodziłyśmy na plażę i spędzałyśmy czas z wolontariuszami z innych krajów. Udało nam się także zrobić wycieczkę do Granady oraz na Giblartar.

Podsumowanie

Wolontariat stanowił dla nas wspaniałą okazję do lepszego poznania Hiszpanii i poprawy naszej znajomości języka hiszpańskiego oraz zdobycia nowych doświadczeń. Z pewnością był to jednak przede wszystkim wyjątkowy czas, który będziemy bardzo dobrze wspominać. 

 
Jagoda Murawska,
Maja Prekop

Jeśli i Ty chcesz zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności to nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku i instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.