Mój projekt EKS w Mesynie

„Mój projekt EKS w Mesynie” relacja naszego wolontariusza Rafała z krótkoterminowego wolontariatu na Sycylii!

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności

Cześć!

Nazywam się Rafał i ostatnie dwa miesiące spędziłem na Sycylii 😊.

Wziąłem udział w projekcie krótkoterminowym EKS, w organizacji goszczącej Enjoy Sicily, która znajduje się w Mesynie. Dwa miesiące to ani długo, ani krótko – tak o tym myślałem. Przyznam jednak, że na tyle wystarczająco aby “sycylijski styl życia” zdążył częściowo we mnie wniknąć 😀, wszak był to wolontariat przyjemny, ciekawy i ludzie pozytywni.

Zadania i aktywności

Organizacja Enjoy Sicily jest organizacją edukacyjno – kulturalną, która również wspiera studentów z projektu ERASMUS. Zakres jej działań jest dość szeroki.

Głównym zadaniem, które mieliśmy wyznaczone jako wolontariusze była pomoc/praca w Tourist Info Point. Polegało to na informowaniu odwiedzających turystów co jest warte zwiedzenia w Mesynie. Ponadto braliśmy udział w konferencjach online w już trwającym projekcie międzynarodowym, w którym uczestniczy Enjoy Sicily. W ramach tego przygotowałem video tutorial dotyczący tworzenia treści w internecie. Dodatkowo zamieszczałem posty na social media naszej organizacji, zrobiliśmy podcast do radia, które prowadzi organizacja, a nawet mieliśmy zajęcia z ogrodnictwa z uczniami z lokalnego liceum gastronomicznego 😀.

Czas wolny

W czasie wolnym, gdy tylko było pogodnie, udało się zobaczyć wiele wspaniałych miejsc i skorzystać trochę ze słoneczna!

Co zyskałem

Z pewnością poćwiczyłem mój włoski. Oczywistym jest, że rozmawianie w danym języku, otaczanie się nim i próbowanie jest najlepszym sposobem uczenia się, a projekt wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności dał mi m.in. tę okazję. Poznałem trochę więcej włoskiej i sycylijskiej kultury. Nauczyłem się kilku nowych rzeczy, zobaczyłem wiele wspaniałych miejsc i poznałem ciekawych ludzi.

Polecam!

Prezentację oraz artykuł przygotował dla nas – Rafał Moroz!

Dziękujemy i życzymy powodzenia 🙂