„Mój rok na Sycylii” – czas na podsumowanie!

Mój rok na Sycylii – czas na podsumowanie!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z rocznego pobytu na wolontariacie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na Sycylii 🙂

Nasza wolontariuszka realizowała projekt pt. European Solidarity Heroes in Enjoy Sicily, współpracowała z organizacją Enjoy Sicily Training & Mobility

Jak to się zaczęło?

W kwietniu ubiegłego roku rzuciłam wszystko i wyprowadziłam się na Sycylię rozpoczynając moją wielką włoską przygodę. Dzięki pomocy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego oraz EKS wzięłam udział w wolontariacie pod tytułem European Solidarity Heroes. Zamieszkałam w trzecim co do wielkości mieście na wyspie – czyli pięknej Mesynie.

Moje pierwsze wrażenia można przeczytać tutaj:

Mój półmetek na Sycylii – relacja z trwającego projektu

Druga połowa projektu, czas na nowe wyzwania!

Podczas kolejnych miesięcy moje codzienne zadania nieco się zmieniły. Zaczęłam współpracować w biurze Enjoy Sicily wraz z innymi wolontariuszami z Polski. Nasza trójka była odpowiedzialna za tworzenie miesięcznika online “E.S. Times”, prowadzenie social mediów organizacji oraz nagrywanie podkastów w ramach internetowego Radia Antivirus!

E.S Times można zobaczyć tutaj:

Od czasu do czasu zdarzył nam się również wypad do lokalnych szkół, gdzie mieliśmy możliwość przedstawienia uczniom informacji na temat projektów organizowanych dzięki EKS (ang. European Solidarity Corps). Był to idealny moment na poćwiczenie włoskich i angielskich zdolności komunikacyjnych.

Podsumowując – ten rok był pełen wrażeń i również wiele mnie nauczył. Zdobyłam zdecydowanie nowe doświadczenia, nie zabrakło też czasu na odpoczynek i zapoznanie się z inną kulturą. Mam nadzieję, że słynne “DOLCE VITA” zostanie ze mną na dłużej. Pomimo pracy, którą wykonywałam ten rok kojarzy mi się z bardziej wakacjami i czasem dla siebie. Wraz z innymi wolontariuszami w czasie wolnym zdążyliśmy zwiedzić niemal całą wyspę! Podczas swojego pobytu poznałam również wspaniałych inspirujących ludzi z całego świata. Mesyna stała się moim domem, do którego na pewno z wielką chęcią jeszcze wrócę. 

Artykuł i prezentacja zostały przygotowane przez naszą wolontariuszkę Natalię Markiewicz, dziękujemy! 

🙂