Young entrepreneurs – Wymiana Młodzieżowa w Gruzji

Young entrepreneurs był projektem wymiany młodzieżowej finansowanej ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

39 młodych osób, z 6 różnych krajów spotkało się w Bakuriani w Gruzji. Wymiana młodzieżowa Young entrepreneurs realizowana była od 13 do 18 lipca 2022.

Młodzież miała okazję poznawać  tajniki wiedzy i doskonalić umiejętności dotyczące tego, jak zaistnieć na rynku pracy  oraz jak przekuć własne hobby i zainteresowania  w dochodowy biznes. Oprócz tego mnóstwo świetnej zabawy, wieczory kulturowe, wymiana doświadczeń, doskonalenie języka i umiejętności interpersonalnych.

Partnerami projektu byli:

To było wyjątkowe 8 dni, które pozwoliło dowiedzieć się młodzieży o umiejętnościach niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu. Podczas tego projektu rozwinęli swoje umiejętności przedsiębiorcze, pracy zespołowej oraz zdolności przywódcze. Co ważne, każdy dzień rozpoczynał się od Icebreaker games and energizers, Team building games a kończył Daily evaluation. To było dla nich bardzo ważne, ponieważ ewaluacja jest nieodłączną częścią, każdego biznesu. Dzięki specjalnym aktywnościom, przygotowanym przez doświadczonych liderów z każdego kraju, mogli pracować nad pomysłami biznesowymi, podstawowymi umiejętnościami cyfrowymi i marketingowymi. Później mieli okazję pracować nad kampanią reklamową. Wspaniałe było, że tworzyli kampanie w międzynarodowych grupach. Jak to zrobili? Wszystko zaczęło się od burzy mózgów, podczas której dzielili się swoimi pomysłami. Każdy z nich miał własny punkt widzenia, dzięki czemu mogli stworzyć coś niezapomnianego i oryginalnego. W ten sposób, powstały ciekawe ulotki i kilka śmiesznych spotów reklamowych. Wielofunkcyjna butelka ,,The only boa you need”, przenośny zegar, który na zawsze odmieni twoje życie i ,,Super, duper, extra, shower”

Nie obyło się, również bez warsztatów poświęconych kreatywnemu myśleniu i tworzeniu planów biznesowych. ,,First Frogs, Second Sex” ,,Bake and Bike” ,,Dron Delivery” Czy coś Wam to mówi? To ich pierwsze pomysły na biznesy. Kto wie, może najpierw lokalne, a później globalne?

Nie można zapomnieć o wizycie studyjnej, podczas której mieli przyjemność, spotkać się z właścicielką hotelu, która podzieliła się z nimi swoim doświadczeniem. Opowiadała o trudnościach, których doświadczyła podczas tworzenia własnego biznesu.

Pobyt w przepięknym Bakuriani był naprawdę intensywny i rozwijający. Pozwolił młodzieży zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności. Uświadomił, że język nie powinien być barierą, utrudniającą komunikację, a tym, co buduje więzi między ludzkie i pozwala na samorozwój.

Rezultaty

1. Ulotki

Każda grupa narodowa biorąca udział w projekcie  miała za zadanie stworzyć materiały promujące ich doświadczenie. Poniżej możecie zobaczyć ich prace.

1. Plany warsztatów i ich przeprowadzenie

Każda grupa narodowa biorąca udział w projekcie  miała za zadanie stworzyć plan warsztatów w ich lokalnych społecznościach, które następnie przeprowadzili.  Poniżej możecie zobaczyć ich prace.

3. Relacja grupy polskiej

Dodatkowo dzielimy się z Wami wrażeniami grupy, która wyjechała na wymianę z Polski, z ramienia FRSP.

YOUNG ENTREPRENEUS- IT’S US

Młodzi ludzie mają świetne i innowacyjne pomysły. O tym przekonaliśmy się podczas wymiany młodzieżowej ,,Young entrepreneurs” w Bakuriani organizowanej przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorstwa Społecznego oraz Youth Association Droni realizowanej w ramach programu Erasmus+.

39 osób z Polski, Gruzji, Armenii, Ukrainy, Portugalii, Niemiec wzięło udział w projekcie, aby porozmawiać, o tym, jak przekształcić swoją pasję/hobby w biznes. To było wyjątkowe 8 dni, które pozwoliło nam dowiedzieć się o umiejętnościach niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu. Podczas tego projektu rozwinęliśmy swoje umiejętności przedsiębiorcze, pracy zespołowej oraz zdolności przywódcze. Co ważne, każdy dzień rozpoczynał się od Icebreaker games and energizers, Team building games a kończył Daily evaluation. To była dla nas bardzo ważna, ponieważ ewaluacja jest nieodłączną częścią, każdego biznesu. Dzięki specjalnym aktywnościom, przygotowanym przez doświadczonych liderów z każdego kraju, mogliśmy pracować nad pomysłami biznesowymi, podstawowymi umiejętnościami cyfrowymi i marketingowymi. Później mieliśmy okazję pracować nad kampanią reklamową. Super było, że tworzyliśmy kampanie w międzynarodowych grupach. Jak to zrobiliśmy? Wszystko zaczęło się od burzy mózgów, podczas której dzieliliśmy się swoimi pomysłami. Każdy z nas miał własny punkt widzenia, dzięki czemu mogliśmy stworzyć coś niezapomnianego i oryginalnego. W ten sposób, powstały ciekawe ulotki i kilka śmiesznych spotów reklamowych. Wielofunkcyjna butelka ,,The only boa you need”,  przenośny zegar, który na zawsze odmieni twoje życie i ,,Super, duper, extra, shower”

Nie obyło się, również bez warsztatów poświęconych kreatywnemu myśleniu i tworzeniu planów biznesowych. ,,First Frogs, Second Sex” ,,Bake and Bike” ,,Dron Delivery” Czy coś Ci to mówi? To nasze pierwsze pomysły na biznesy. Kto wie, może najpierw lokalne, a później globalne?

Nie można zapomnieć o wizycie studyjnej, podczas której mieliśmy przyjemność, spotkać się z właścicielką hotelu, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. Opowiadała o trudnościach, których doświadczyła podczas tworzenia własnego biznesu. Pobyt w przepięknym Bakuriani był naprawdę intensywny i rozwijający. Pozwolił nam zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności. Uświadomił nas, że język nie powinien być barierą, utrudniającą komunikację, a tym, co buduje więzi między ludzkie i pozwala na samorozwój.