Unleash your inner Entrepreneur – Wymiana Młodzieżowa w Katowicach

Unleash your inner Entrepreneur był projektem wymiany młodzieżowej finansowanej ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

37 młodych osób, z 6 różnych krajów spotkało się w Bakuriani w Gruzji. Wymiana młodzieżowa Young entrepreneurs realizowana była od 20-26 sierpnia 2022.

Młodzież miała okazję poznawać  tajniki wiedzy i doskonalić umiejętności dotyczące tego, jak zaistnieć na rynku pracy  oraz jak przekuć własne hobby i zainteresowania  w dochodowy biznes. Oprócz tego mnóstwo świetnej zabawy, wieczory kulturowe, wymiana doświadczeń, doskonalenie języka i umiejętności interpersonalnych.

Partnerami projektu byli:

Wideo podsumowujące

Dzisiaj dzielimy się z Wami tym co naszym uczestnikom wymiany udało się wypracować przez okres który mieli okazję spędzić razem w Katowicach.

Start-up’y

Prezentacje dotyczące start-up, które uczestnicy wymyślili podczas Wymiany Młodzieży pracując w międzynarodowym zespole, podzieleni na grupy. Prezentacja jest ogólnodostępna, więc każdy może zobaczyć końcowe efekty ciężkiej pracy i innowacyjnych pomysłów. Każda drużyna stworzyła swoją firmę od podstaw, począwszy od pomysłu na firmę, przez stworzenie logo firmy, spotu reklamowego oraz zespołu, który firmę tworzył. W sumie powstało 6 pomysłów na różne firmy. W ostatnim dniu każda z drużyn zaprezentowała swoją pracę, inni uczetsnicy mogli zadawać pytania (nieraz podchwytliwe i trudne) i w formie głosowania wybrany został najlepiej opracowany pomysł. Wygrała drużyna nr. 4 i ich firma Nature’s Gift. 

Poniżej zbiorcza prezentacja, która przedstawia pomysły na firmę wszystkich sześciu grup.

Oprócz prezentacji, każda drużyna miała za zadanie stworzyć spot reklamowy swojej firmy. Niniejsze wideo jest zbiorem wszystkich reklam start up’ów które powstały podczas wymiany.

Warto również nadmienić, że każda grupa narodowa, po powrocie do swoich krajów ojczystych podzieliła się swoimi doświadczeniami ze swoimi rówieśnikami i społecznościami lokalnymi prezentując swoje pomysły na start up’y stworzone podczas wymiany. Część uczestników zrealizowała również w swoich szkołach lokalnych warsztaty z zakresu przedsiębiorczości wykorzystując zdobyte wiedzę i umiejętności podczas wymiany młodzieżowej.