THE POCKET HISTORY OF POLAND – Nowe wydanie książki wolontariusza

The Pocket History of Poland

The Pocket History of Poland to książka wydana przez naszego byłego już wolontariusza EVS. Pamiętacie Darka? Darek brał udział w naszym projekcie wolontariatu europejskiego w ramach Programu Erasmus+ pt. “Tale of the two cities”.  W roku 2017 spędził 5 mięsiecy w Camara de Lobos, na Maderze w organizacji  Teatro Metaphora – Associação de Amigos das Artes. Chcecie sobie przypomnieć, co tam robił? Warto zerknąć w nasz archiwalny artykuł: Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities. To tam narodził się pomysł na publikację, po przeprowadzeniu serii warsztatów na temat historii naszego kraju. 

Darek Wziął udział w projekcie EVS. Dziś jest autorem najkrótszej historii Polski. Może czas na Ciebie? Może też zdecydujesz się wyjechać na swój projekt Wolontariatu Europejskiego? Może, tak jak Darek, odnajdziesz pomysł na siebie. Zapraszamy na naszą stronę, może czekamy właśnie na Ciebie: Aktualne nabory.

A jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy, to zachęcamy do przeczytania informacji o książce i oczywiście jej zakupu w księgarniach. Jest już dostępna w wersji tradycyjnej w punktach najczęściej odwiedzanych przez turystów, w kilkunastu księgarniach stacjonarnych, na polskich i zagranicznych platformach internetowych oraz w formie ebooka w księgarni Amazon. Można też książkę nabyć w księgarni internetowej PWN : kup dzisiaj

My już mamy… Wy też musicie ją mieć. Życzymy przyjemnej lektury!

Od miłości do nienawiści – Trudna historia Polski opowiedziana obcokrajowcom

Skomplikowana historia naszego kraju jest często trudna do zrozumienia dla przyjeżdżających do Polski obcokrajowców. Napisana przez młodego Polaka książka, angielskojęzyczna „Pocket History of Poland”, próbuje opowiedzieć nasze losy przystępnym dla wszystkich językiem. Właśnie ukazało się jej drugie, poszerzone wydanie.

Na luzie o historii

„Pocket History of Poland” opowiada historię Polski, przekazanej czytelnikowi w trakcie przyjaznej pogawędki. Zagraniczni recenzenci książki uznali to za najlepszy sposób na zainteresowanie obcojęzycznych czytelników. Swobodna forma i język dostosowany do współczesnego czytelnika pozwalają lepiej zrozumieć niełatwą historię naszej ojczyzny.
Zabierając czytelnika w podróż przez czasy osadnictwa, średniowiecze, Polskę mocną i okres okupacji aż po sprawy bieżące, w Pocket History of Poland opowiadam historię Polski świeżo, nieraz z humorem, jednak zawsze utrzymując powagę ważnych wydarzeń historycznych” – mówi autor Dariusz Sirko. Ostatni rozdział przedstawia znanych i cenionych na świecie rodaków: od noblistek i noblistów po twórczynię nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Inspiracja

Na pomysł napisania Pocket History of Poland wpadłem podczas pobytu na Maderze, gdzie w ramach projektu mobilności europejskiej prowadziłem cykl spotkań o historii i kulturze Polski. Kontakt z obcokrajowcami uświadomił mi potrzebę opowiedzenia im historii naszego kraju przystępnym i barwnym językiem. Moi zagraniczni znajomi nie mieli czasu na długie studiowanie opasłych tomów naszych dziejów. Stąd pomysł na krótką i, mam nadzieję, ciekawą formę” – mówi Dariusz Sirko.
Książka jest adresowana do obcokrajowców, którzy wiedzą na temat Polski niewiele, ale chcieliby poznać jej historię od początku kształtowania się naszego państwa do czasów współczesnych.

Konsultacja merytoryczna

Konsultacji merytorycznej przy pisaniu książki udzieliła dr Anita Prażmowska z wydziału Historii Międzynarodowej London School of Economics.
Edycją tekstu ze szczególnym uwzględnieniem uatrakcyjnienia języka dla native speakerów zajęła się Amerykanka Cathy Donohue.
W książce znajdują się ilustracje autorstwa Małgorzaty Starszak.

Nota o autorze

Dariusz Sirko ( ur. 1992) jest absolwentem stosunków międzynarodowych Collegium Civitas w Warszawie oraz Graduate School for Social Research certyfikowanych przez Lancaster University przy Polskiej Akademii Nauk.

***
Kontakt do autora:
Dariusz Sirko
Dariusz.Sirko@gmail.com
+48 663 488 041