Poprzez ekologię do sztuki – wolontariat w Teatro Metaphora

Zapraszamy do przeczytania relacji naszych wolontariuszek – Kasi, Karoliny oraz Igi, które od początku sierpnia biorą udział w projekcie w Uncover Your Potential w organizacji Teatro Metaphora, w malowniczej miejscowości Camara de Lobos. Projekt angażuje dziewięć różnych organizacji w krajach UE oraz partnerskich.

Zachęcamy do lektury. No i oczywiście do aplikowania na nasze projekty!

Dojazd na miejsce

Moja przygoda z wolontariatem na Maderze rozpoczęła się od 24h podróży- obowiązkowo na lotnisku w Funchal każdy musiał zrobić test na koronawirusa. Cała obsługa lotniska okazała się być bardzo profesjonalna, a już po około 5 godzinach otrzymałam wynik testu ze skutkiem negatywnym. Następnego dnia razem z dwoma pozostałymi wolontariuszkami dowiedziałyśmy się jak będą wyglądały nasze obowiązki, czym się będziemy zajmować przez  miesiąc. Koordynatorzy i lokalni wolontariusze oprowadzili nas po mieście- Camara de Lobos to urocze miasto, które ma do zaoferowania wiele atrakcji.

Czym się zajmujemy?

Przez 2 tygodnie wolontariatu naszymi głównymi zajęciami było kolekcjonowanie puszek z okolicznych restauracji, następnie zajmowaliśmy się ich myciem oraz wycinaniem z nich kształtów, żeby potem robić z nich piękne obrazy w tematyce „zero waste”. Sama organizacja bardzo poważnie podchodzi do tematu ekologii- organizuje cykliczne sprzątanie plaży a także skupia swoją działalność na wykorzystaniu surowców wtórnych. Teatr Metaphora zorganizował również międzynarodowy obiad, na którym miałam przyjemność skosztować przysmaków z innych krajów- Portugalii, Bułgarii a także naszych polskich specjałów.

Czas wolny

W wolnym czasie poza zajęciami razem z innymi wolontariuszkami z Polski zwiedzamy Maderę i korzystamy z przepięknej pogody. Próbujemy tutejszej kuchni, a także integrujemy się w międzynarodowym gronie.

Zdjęcia oraz tekst pochodzą od Katarzyny Puchalskiej, Karoliny Puchalskiej oraz Igi Szabat.