Praca z lokalną społecznością daje dużo satysfakcji

Uncover Your Potential jest projektem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego angażującym dziewięć różnych organizacji partnerskich w krajach UE oraz partnerskich. Relacja sporządzona została przez wolontariuszki zaangażowane w organizacji Xeracion.

Hania, Gabrysia, Natalia i Wiktoria zabiorą Was dzisiaj w podróż do Ferrolu w Hiszpanii, gdzie zajmują się między innymi pracą z lokalną społecznością. Zachęcamy do lektury. No i oczywiście do aplikowania na nasze projekty!

Jako wolontariuszki uczestniczymy w aktywnościach organizacji Xeración, które obejmują między innymi porządkowanie plaż (w ramach inicjatywy Retake), integrację ze społecznością lokalną, jak i imigrantami dzięki współpracy z organizacją Movilidad Humana. W wolnym czasie uczymy się języka hiszpańskiego, zwiedzamy Galicję, a także bierzemy udział w wymianach kulturowych, organizując spotkania i wspólne gotowanie razem z osobami z innych krajów. Realizujemy również personalne projekty, które przedstawiamy poniżej.

Wiktoria
Dzięki umiejętnościom artystycznym mam możliwość tworzenia logo włączając się w inicjatywę Retake. Uczę się również pisać strony internetowe i tworzyć dla nich szatę graficzną. 

Natalia

Wraz z Hanią i Gabrysią tworzymy projekt o roboczym tytule „Humans of Ferrol” polegający na przeprowadzaniu rozmów z mieszkańcami Ferrolu – zarówno rodzimymi mieszkańcami, jak i osobami przyjezdnymi, między innymi z Kolumbii, Senegalu, czy Indii. Poznajemy ich historie, pytamy o ich poglądy na temat imigracji i integracji w nowym miejscu, ich problemów, planów i marzeń. Pragniemy w ten sposób pokazać, jak ciekawe historie mają osoby, które mijamy każdego dnia, jak również poznać wyzwania stojące przed obcokrajowcami mieszkającymi w Galicji i stosunek lokalnych mieszkańców wobec przyjezdnych. Z zebranych materiałów chcemy przygotować artykuł/biuletyn ze zdjęciami i historiami naszych rozmówców. Mamy też pomysł, by co tydzień publikować jedną historię na mediach społecznościowych lub stronie internetowej Xeración.

Autorki zdjęć i tekstu: Hanna Miśniakiewicz, Gabriela Magnuska, Natalia Alberska oraz Wiktoria Pawlak