Wolontariat krótkoterminowy w Barcelos

Wolontariat w słonecznym Barcelos

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszego wolontariusza Piotra który spędził swój krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności w Barcelos w Portugalii w organizacji SOPRO.

Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Cześć!

jestem Piotrek i niedawno miałem możliwość uczestnictwa w wolontariacie w Portugalii. Szukając ofert projektów Erasmus, natrafiłem na ogłoszenie o dwumiesięcznym wolontariacie w Barcelos. Jako student filologii portugalskiej uznałem, że będzie to fantastyczna możliwość na poćwiczenie moich umiejętności językowych oraz posmakowanie życia w innym kraju. 

Moje zadania

Jako wolontariusz pomagałem w magazynie segregować ubranie, zajmowałem się ogrodem oraz pomagałem pracownikom w domu starości. Miałem również możliwość uczestnictwa w letnim obozie dla dzieci nad rzeką Neiva. Spędzałem tam czas na kajakowaniu z dziećmi oraz organizowaniu dla nich zabaw, oraz spędzaniu z nimi czasu. 

Wolny czas

W wolnym czasie dekorowałem nasze mieszkanie obrazkami, spędzałem czas z resztą wolontariuszy oraz eksplorowałem północ Portugalii. 

Wzięcie udziału w wolontariacie było dla mnie fantastyczną odskocznią od zrutynowanego życia oraz powiewem świeżości. Zawiązałem nowe znajomości oraz jeszcze bardziej pokochałem portugalską kulturę, oraz jej społeczność. Z bólem serca żegnałem się z Barcelos. Praca wolontariusza była dla mnie fantastycznym przeżyciem i z wielką chęcią do niej wrócę w przyszłości. Każdego, kto jeszcze się waha czy wyjazd na wolontariat ma sens, mogę zapewnić, że jest to gra warta świeczki, a każdy dzień tam spędzony jest niezapomniany.

Jeżeli tak jak Piotr chciałbyś/abyś wziąć udział w wolontariacie koniecznie daj nam znać.
Mamy wolne miejsca na wolontariat do wielu pięknych miejsc !
Jak aplikować? Sprawdź tutaj i zgłoś się już dziś.