2-miesięczny wolontariat EKS na Sycylii

2-miesięczny wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na Sycylii ! Relacja naszego wolontariusza Bartka!

Bartek realizował projekt pt. European Solidarity Heroes!

Cześć

Nazywam się Bartosz i przez ostatnie dwa miesiące miałem możliwość wzięcia udziału projekcie wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w Mesynie, trzecim największym mieście na Sycylii.

Moją organizacją goszczącą była Enjoy Sicily, która wspiera głównie studentów Erasmusa, ale zakres jej działań jest szeroki. Moją codzienną aktywnością była praca w biurze turystycznym Info Point w centrum Mesyny. Praca polegała na udzieleniu informacji turystom, którzy przybyli do miasta co warto zobaczyć.

W ramach innych aktywności razem z drugim wolontariuszem z Polski stworzyliśmy podcast w języku polskim dla turystów co jest warte zobaczenia w Mesynie. Oprócz tego Enjoy Sicily współpracuje z różnymi organizacjami i w ramach tej aktywności musiałem stworzyć tutorial jak organizacja pozarządowa może działać w mediach społecznościowych.

Miałem możliwość wzięcia udziału w zajęciach w szkole gastronomicznej gdzie razem z uczniami sadziliśmy rośliny. Była to możliwość do przećwiczenia zdolności ogrodniczych jak i językowych – włoskiego i angielskiego. Również razem z innym wolontariuszem prowadziliśmy social-media organizacji goszczącej.

Podczas czasu wolnego jeździłem na plażę w Mesynie albo zwiedzałem wyspę. Projekt dał mi możliwość poznania wielu nowych osób, z którymi po powrocie do Polski nadal mam kontakt. Oprócz tego poprawiłem swoje zdolności językowe włoskiego oraz angielskiego.

Artykuł przygotował nasz były wolontariusz Bartosz Szewczyk, dziękujemy! 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych projektach! 

AKTUALNE NABORY !!!