Relacja z wolontariatu w malowniczej Maladze

Relacja z malowniczej Malagi

Zapraszamy do przeczytania relacji naszej wolontariuszki –Klaudii, która wzięła udział w wolontariacie długoterminowym w ramach projektu Opportunities ahead! i spędziła 7 miesięcy w Hiszpanii.

Zajęcia w trakcie projektu

„Mój projekt wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności odbywał się w Maladze (Hiszpania) w organizacji ,,El Torcal”. Do moich codziennych zadań i aktywności należała praca szkole podstawowej oraz doraźna pomoc przy organizacji wydarzeń skierowanych do lokalnej społeczności. Podczas zajęć wspierałam nauczycieli pomagając uczniom w nauce pisania, czytania, matematyki oraz języka angielskiego. Dodatkowo tworzyłam prezentacje oraz dekoracje szkoły. W codziennej pracy porozumiewałam się z uczniami i nauczycielami w języku hiszpańskim, co pozwoliło mi rozwijać swoje umiejętności językowe.

Poza obowiązkami - podróże!

W ciągu minionych miesięcy miałam okazję odwiedzić wiele miejsc w Andaluzji i nie tylko: m.in. Cadiz, Seville, Kordobę, Grenadę, Walencję czy Lizbonę. 

Co dalej?

Po powrocie planuję z dotychczasowym zapałem kontynuować misję wolontariacką, robiąc ,,coś” dobrego dla lokalnej społeczności.”

Jeżeli tak jak Klaudia chciałbyś/abyś wziąć udział w wolontariacie koniecznie daj nam znać.
Mamy wolne miejsca na wolontariat do wielu pięknych miejsc !
Jak aplikować? Sprawdź tutaj i zgłoś się już dziś.