Opportunities ahead! projekt krótkoterminowy w Grecji

Opportunities ahead to kolejny projekt koordynowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego.
Wraz z organizacją partnerską – Social Youth Development K.A.N.E – przedstawiamy ofertę wyjazdu na wolontariat krótkoterminowy do Grecji.

Projekty wolontariatu są finansowane ze środków – Europejski Korpus Solidarności.

Gdzie? – Kalamata, Grecja

W jakiej organizacji będę wolontariuszem?
– Social Youth Development K.A.N.E.

Ile będzie trwał projekt?
– 2 miesiące

W jakim czasie się odbędzie – lipiec/sierpień

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila: Wolontariat w Grecji na adres magdalena.zelazny@frsp.eu

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Social Youth Development, K.A.N.E., jest organizacją non-profit z siedzibą w Kalamata, Grecja. Nasza główna grupa docelowa to młodzież w wieku 15-30 lat, osoby pracujące z młodzieżą, liderzy młodzieżowi, mentorzy i trenerzy. Jednakże współpracujemy również z całą społecznością lokalną.

Naszą wizją jest wspieranie motywacji młodzieży w celu podejmowania inicjatyw i stawania się bardziej aktywnymi obywatelami. Naszą misją jest zapewnienie możliwości kształcenia i szkolenia młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Naszym celem jest również walka z dyskryminacją, wspieranie rozwoju międzykulturowego i społecznego oraz promowanie integracji społecznej i równości, szczególnie wśród młodzieży. Na poziomie organizacyjnym promujemy współpracę między organizacjami lokalnymi, regionalnymi i międzynarodowymi oraz organami publicznymi.

AKTYWNOŚCI WOLONTARIUSZA

E-DESIGNER – opieka nad stroną internetową, blogiem, Facebookiem i innymi środkami komunikacji dla organizacji (K.A.NE.) w celu wsparcia struktur ESC w Grecji, a także zaprojektowanie materiałów cyfrowych do promocji i wsparcia działań.

LYSOS GARDEN – Głównym celem tego projektu jest integracja osób dorosłych z upośledzeniem umysłowym i lekką niepełnosprawnością w społeczeństwie, zapewnienie im środków do poczucia się równymi członkami. Ten projekt non-profit koncentruje się również na edukacji i szkoleniu osób dorosłych z zacofaniem w zakresie zdrowia psychicznego i lekką niepełnosprawnością w uprawie produktów ekologicznych. Składa się z agronoma jako kierownika projektu, trzech trenerów, jednego pracownika socjalnego, wykwalifikowanego rzemieślnika i robotnika rolnego.

CINE-ART – Projekt ma na celu budowanie świadomości poprzez sztukę i motywowanie lokalnej młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Rolą wolontariusza będzie, we współpracy z pozostałymi projektami, które KANE prowadzi lub współpracuje, tworzenie filmów, aby młodzi ludzie mogli się zainspirować.

K.A.N.E OFFICE INTERNATIONAL PROJECTS ASSISTANT – Ten projekt obejmuje bezpośrednią współpracę z K.A.NE. w naszym biurze i pomoc w naszych podstawowych działaniach. KANE. jako społeczna organizacja rozwoju młodzieży koordynuje projekty mobilności młodzieży, seminaria i szkolenia, wymiany młodzieżowe, konferencje, wizyty w szkołach i wydarzenia edukacyjne.

DOG RESCUE CENTER – W Psim Centrum Ratownictwa porzucone i bezpańskie psy są zabierane z ulic, otoczone opieką i szansą na znalezienie nowego domu, a miejscowa młodzież aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Rolą wolontariusza będzie, we współpracy z pozostałymi projektami, które k.a.n.e prowadzi lub współpracuje, rozpowszechnianie informacji, tworzenie nowych treści i inspirowanie młodych
ludzi.

KEFIAP CENTER – Centrum Fizykolecznictwa i Rehabilitacji Kefiap to usługa świadczona przez szpital w Kalamata. Poprzez liczne zajęcia i terapie (m.in. warsztaty plastyczne, muzykoterapię,
taniec, gotowanie, masaż…) centrum terapeutyczne działa na rzecz poprawy ogólnego stanu zdrowia i jakości życia osób (nastolatków i dorosłych) niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.

DAY CARE CENTERFOR THE CHILDREN WITH AUTISM – Ośrodek Opieki Dziennej (po grecku Κέντρο Ημέρας-kedro imeras) to wyjątkowe miejsce na Peloponezie, w którym 25-30 dzieci i młodzieży z autyzmem w wieku od 6 do 18 lat może uczestniczyć w interwencjach terapeutycznych dedykowanych ich potrzebom i ich bliskim może poprosić o radę. Centrum jest prowadzone przez „Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób z Autyzmem w regionie Mesenii” i znajduje się pod nadzorem greckiego Ministerstwa Zdrowia.

IPPOSCHESI THERAPEUTIC RIDING CENTRE – W ośrodku Ipposchesi dzieci mają możliwość swobodnego wyrażenia siebie, stworzenia wspaniałej relacji między nimi a końmi!
Aby ćwiczyć swoje ciało i umysł poprzez piękną klasę.

CREATIVE DOCUMENTARY CENTRE OFFISE ASSISTANT – W Creative Documentary center ludzie mają
możliwość udziału w różnych pokazach lokalnych i
zagraniczne filmy dokumentalne. Są też okresowe
organizowanie warsztatów, pokazów plenerowych i filmów
festiwale.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
  • zapewniamy zwrot kosztów podróży (275 EUR),
  • kieszonkowe (5 EUR/dzień)
  • wyżywienie 
  • zakwaterowanie
  • transport lokalny
  • ubezpieczenie Henner

Zapraszamy również do przejrzenia innych naszych naborów

Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku instagramie