Decyzja o wolontariacie dla Europejskiego Korpusu Solidarności była najlepszą decyzją jaką mogliśmy podjąć – relacja z wolontariatu w Hiszpanii

Europejski Korpus Solidarności jest niesamowitą przygodą, daje możliwość realizacji wolontariackiej pasji jaką jest niesie pomocy innym.
Zapraszamy do przeczytania relacji naszych wolontariuszy biorących udział w wyjeździe w ramach projektu Opportunities ahead, realizowanego w przepięknej Maladze. 

Nasze zadania i aktywności

„Nasz projekt wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności realizujemy w Maladze (Hiszpania). Naszą organizacją goszczącą jest ,,El Torcal” i właśnie trwa czwarty miesiąc naszej współpracy. Przez ten czas zdążyliśmy się zaaklimatyzować w naszym nowym miejscu zamieszkania, wdrożyć do powierzonych nam zadań, zwiedzić znaczną część Andaluzji i nawiązać nowe przyjaźnie.

Do naszych codziennych zadań i aktywności należy praca szkole (w naszym przypadku szkole podstawowej i liceum) oraz doraźna pomoc przy organizacji wydarzeń skierowanych do lokalnej społeczności, jak np. coroczny bieg dzielnicy ,,El torcal. Podczas zajęć wspieramy nauczycieli pomagając uczniom w nauce pisania, czytania, matematyki oraz języka angielskiego. Dodatkowo tworzymy prezentacje, storytellingi, dekoracje szkoły, a nawet przeprowadziliśmy warsztaty robienia pierogów. W codziennej pracy wychodzimy ze swojej strefy komfortu porozumiewając się z uczniami i nauczycielami w języku hiszpańskim, a tym samym proaktywnie rozwijamy nasze zdolności językowe. Jest to wzbogacające doświadczenie, gdyż wszystkie powyższe aktywności składają się na realizację naszej wolontariackiej misji- pomocy innym.

Czas wolny

Jednak nie tylko pracą żyje człowiek, prawda? W ciągu minionych miesięcy zdążyliśmy odwiedzić wiele miejsc w Andaluzji i nie tylko m.in. Cadiz, Seville, Kordobę, Grenadę czy Lizbonę- a to dopiero początek! Również nie zapominamy o rozwoju osobistym, który realizujemy poprzez zajęcia taneczne, jogę na plaży, czy też spotkania z interesującymi osobami pochodzącymi z różnych krajów i kultur. Zdecydowanie możemy przyznać, że decyzja o wolontariacie dla Europejskiego Korpusu Solidarności była najlepszą decyzją jaką mogliśmy podjąć. Nie możemy doczekać się nadchodzących miesięcy, w których z dotychczasowym zapałem będziemy kontynuować naszą misję, robiąc ,,cos” dobrego dla lokalnej społeczności. Kolejne miesiące pod niebem Malagi niosą nowe możliwości, z których pragniemy czerpać pełnymi garściami.  
Klaudia & Patryk”

Jeśli i Ty chcesz wyjechać na wolontariat, nie czekaj! Zgłoś się do Nas.
Jak aplikować? Sprawdź tutaj.