Community Recovery Program through – Volunteer Activities in Croatia

Wyjedź z nami na wolontariat krótkoterminowy Europejskiego Korpusu Solidarności do  Chorwacji. Mobilność organizowana jest przez Suncokret Center for Community Development we współpracy z organizacją Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

KTO: Młodzi ludzie (18-30 lat)

CZAS TRWANIA: 59 dni, krótkoterminowy

GDZIE: Centrum Rozwoju Społeczności Suncokret, Vrginmost, gmina Gvozd, Chorwacja

Możliwe terminy realizacji mobilności:

-luty i marzec 2023 r.,

-marzec i kwiecień 2023 r.,

-kwiecień i maj 2023 r.,

-czerwiec i lipiec 2023 r.,

-wrzesień i październik 2023 r.,

-styczeń i luty, marzec i kwiecień 2024 r.

ZAJĘCIA: Młodzież będzie zaangażowana w zajęcia z dziećmi i młodzieżą (sztuka i rękodzieło, sport, muzyka, taniec, gry, uczenie się pozaformalne, warsztaty itp.), zajęcia w zakresie integracji społecznej, działania związane ze świadomością ekologiczną i zrównoważonym rozwojem, ekologiczne ogrodnictwo i wiele innych . Wolontariusze zaplanują, zorganizują i zrealizują codzienne zajęcia i warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

 

O NAS: Centrum Rozwoju Społeczności Suncokret prowadzi zarówno lokalny ośrodek wolontariatu, jak i ośrodek kultury w pięknej powojennej wiejskiej okolicy. W centrum społeczności Suncokret zapewniamy pozaszkolne zajęcia pozaformalne dla dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności. Zapewniamy wszystko, od zajęć edukacyjnych, korepetycji, pomocy w odrabianiu lekcji, po prace plastyczne, gry, sport, zabawę i kreatywne warsztaty. Prowadzimy również edukację ekologiczną, warsztaty zrównoważonego rozwoju, ekologicznego ogrodnictwa i utrzymania naszych ekologicznych ogrodów i sadów oraz prowadzimy działalność ekobudowlaną.

 

Podobnie jak w przypadku innych projektów wolontariackich, istnieje zwrot kosztów podróży do maksymalnego limitu określonego przez Komisję Europejską. Program pokrywa wyżywienie, zakwaterowanie, kursy językowe, szkolenia, korepetycje, kieszonkowe oraz ubezpieczenie.

Aplikować można wysyłając maila na adres magdalena.zelazny@frsp.eu w tytule pisząc Suncokret.

Nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.