Opportunities ahead in Malaga! Relacja z wolontariatu EKS

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszych wolontariuszy, który spędzili swój krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności na Maladze w organizacji Asociacion de Vecinos El Torcal. Kolejny raz dzięki współpracy w ramach projektu Opportunities ahead! FRSP i jej partner umożliwił spełnienie marzeń kilkunastu młodym ludziom z całej Polski.

Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Nasz projekt w Maladze okazał się bardzo owocny w rezultatach. Celem  wyjazdu była pomoc lokalnej społeczności, a konkretnie dzieciom i młodzieży w  wielu obszarach — sportowym, edukacyjnym, kulturalnym i społecznym. Lokalna  organizacja działa na obszarze międzynarodowym przyjmując wolontariuszy,  którzy wspierają ją w codziennych aktywnościach. Jest ona także zaangażowana  w różnorodne działania i projekty. Różnorodność zadań pozwoliła nam jako  wolontariuszom realizować się na wielu płaszczyznach, podczas obozu letniego  wspieraliśmy koordynatorów w organizacji:

* treningów piłkarskich – co drugi dzień organizowana była szkółka piłkarska  podczas której dzieci mogły rozładować energię oraz rywalizować ze sobą zdrowo pod względem sportowym

* czasu w bibliotece – dzieci mogły odpocząć między aktywnościami

* zajęć tanecznych – dzieci mogły pozna podstawy różnych stylów tanecznych i  spędzić czas przy muzyce

* wodnych aktywności – odwiedziliśmy wodny plac zabaw, spędzaliśmy czas na  plaży oraz zorganizowaliśmy bitwę wodną dla dzieci z organizacji

 * czasu w obiektach dostępnych w Maladze – odwiedziliśmy kino oraz wiele  placów zabaw i okolicznych parków.

Podczas naszego wolontariatu udało nam się uczestniczyć w trzech międzynarodowych eventach, na których mogliśmy zgłębić się w kulturze innych  krajów oraz wymienić doświadczenia z lokalna społecznością. Spróbowaliśmy  andaluzyjskich potraw oraz mogliśmy nauczyć się tradycyjnych tańców z wielu  krajów m.in. Belgii, Turcji i Hiszpanii.

Czas na wolontariacie upływał nam nie tylko na pracy, w wolnych chwilach udało  nam się zobaczyć wiele miejsc, słynnych zabytków, pięknych plaż i klimatycznych  punktów widokowych.  Byliśmy w Kadyksie, Jerez, Grenadzie, Parku krajobrazowym Cabo de Gata, w  wąwozie El Chorro, na wielu trasach trekkingowych oraz na Gibraltarze.

Oprócz wyjazdów i obowiązków, udało nam się nawiązać wiele nowych  znajomości z naszymi kolegami z Turcji i Gruzji, które mamy nadzieję utrzymywać po powrocie do Polski.

Jeżeli i Ty chcesz zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności to nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.