Projekt Krótkoterminowy w Maladze – Niesamowita Przygoda z Andaluzją

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszych wolontariuszek Amelii i Julii które spędziły swój krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności w Maladze w Hiszpanii w organizacji El Torcal.

Niesamowita Przygoda z Andaluzją!

Malaga, słoneczna perła Andaluzji, stała się miejscem, gdzie przeżyłyśmy niesamowite chwile podczas naszego miesięcznego projektu krótkoterminowego. 

Na początek musimy wspomnieć o tym, jak cudowni ludzie nas otoczyli. Andaluzja słynie z gościnności i ciepła swoich mieszkańców, a my miałyśmy okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Nasza przygoda rozpoczęła się od pracy w social kitchen, gdzie poznaliśmy Agustina, niezwykle sympatycznego i dowcipnego szefa kuchni. Spędzając czas przy wydawaniu posiłków, słuchając opowieści o hiszpańskiej kuchni i kulturze, szybko przyswoiłyśmy sobie wiele nowych rzeczy. Nasze dni w tamtym miejscu były pełne śmiechu i przyjacielskich rozmów, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Kolejnym etapem naszego projektu było zaangażowanie w organizację Eusa Beach Sports Games. To był prawdziwy rollercoaster doświadczeń, gdzie nie tylko doskonaliłyśmy swoją grę w siatkówkę i umiejętność rozkładania boisk, ale również przygotowywałyśmy akredytacje dla zawodników z różnych zakątków Europy. 

Nasz wolny czas, przeznaczyłyśmy w 100% na odkrywanie cudów Andaluzji. Zwiedziłyśmy wiele miast, takich jak Nerja, Sevilla, Fuengirola, Torremolinos, Frigiliana, Mijas, Ronda, i wiele innych uroczych miejscowości. Każde z tych miejsc miało swój niepowtarzalny urok, klimat i historię. Spacerując wąskimi uliczkami Rondy czy delektując się widokiem na Alhambrę w Grenadzie, zrozumiałyśmy, dlaczego Andaluzja jest tak wyjątkowa.

 

Przez ten miesiąc, nie tylko poznawałyśmy Hiszpanię, ale także zdobywałyśmy nowe przyjaźnie. Poznałyśmy ludzi o różnych kulturach i poglądach, co wzbogaciło nasze horyzonty i pozwoliło spojrzeć na świat z innej perspektywy. To doświadczenie pozwoliło nam również doskonalić nasz hiszpański, który z czasem stał się bardziej płynny i naturalny.

Nasz wyjazd do Malagi był niezapomnianą przygodą, która na zawsze pozostanie w naszych sercach. Słońce, morze, uśmiechy ludzi i niepowtarzalny klimat Andaluzji sprawiły, że zdecydowanie chcemy tam wrócić. To miejsce pełne historii i magii, które warto poznać. Nasz projekt krótkoterminowy nie tylko pomógł innym, ale też wzbogacił nas same i otworzył przed nami nowe możliwości. To doświadczenie udowadnia, że podróże kształcą i inspirują, dlatego z niecierpliwością czekamy na naszą kolejną przygodę.

Andaluzjo, do zobaczenia!

Jeśli i Ty chcesz zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności to nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku i instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.