2 – miesięczny wolontariat EKS w Kalamacie

2-miesięczny wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w Kalamacie w Grecji.

Relacja naszej wolontariuszki Ady z organizacji K.A.N.E.

Cześć!

Swój dwumiesięczny projekt wolontriacki miałam przyjemność odbyć w greckim mieście Kalamata, jednym z większych na Peloponezie. Mieszkanie dzieliłam z osobami z innych państw, na przykład z Hiszpanii i Francji, co było doskonałą okazją do szlifowania języka angielskiego, a także do poznania kultury moich współlokatorów.

Wbrew mojemu zaskoczeniu, Kalamata okazała się całkiem dużym miastem i co najważniejsze czułam się tam bardzo bezpiecznie. Dodatkowo, mieszkańcy Kalamaty byli otwarci i chętni do pomocy. Moim cotygodniowym rytuałem było odwiedzanie lokalnego targowiska (tzw. Fresh Market), na którym można było obkupić się w sezonowe warzywa i owoce. Pomimo mojej chęci zapłaty, nieraz zostałam obdarowana pomidorami albo ogórkami, co będę jeszcze długo mile wspominać.

Miałam przyjemność poznać również osoby z Polski, mieszkające w Kalamacie od wielu lat. To również było niesamowite doświadczenie, dzięki któremu mogłam poznać ludzkie życiowe historie związanie z emigracją, a także perspektywę mieszkania w Kalamacie dłużej niż dwa miesiące.

Przed wyjazdem, czytając relację innych wolontariuszy, dużo osób podkreślało możliwość poszerzenia horyzontów dzięki wyjazdom zagranicznym. Zdecydowanie się pod tym podpisuję. Dzięki temu wyjazdowi nauczyłam się bardzo dużo pod wieloma względami, dlatego gorąco polecam eksplorowanie świata.

W Kalamacie zostawiłam cząstkę siebie i z pewnością tam jeszcze wrócę.

Pozdrawiam Ada.

Jeśli i Ty chcesz zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności to nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku i instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.