Volunteering Teams we Włoszech – relacja z udziału

Nasza Fundacja oprócz oferowania własnych projektów wolontariatów i wymian międzynarodowych często przyjmuje rolę organizacji wysyłającej i koordynującej projekty zewnętrzne. Czyli takie, których dofinansowanie otrzymała inna organizacja np. z Hiszpanii czy Włoch. 

Jeżeli znalazłeś/aś projekt wolontariatu ESC który szczególnie Cię zainteresował. Zgłoś sie do nas a my pomożemy Ci załatwić formalności i wyjechać! 

Tak jak zrobiła to Emilia! 😉

Emilia wzięła udział w projekcie Volunteering Teams organizowanym przez Włoską organizację B-Link w Materze.

Spędziła dwa tygodnie w bardzo międzynarodowym środowisku wykonując przeróżne aktywności mające na celu budzenie świadomości ekologicznej!

Więcej pisze sama Emilia: 

Matera🧭 to skalne miasto, które można obejrzeć w ostatniej ekranizacji Bonda🙈 To ono stało się miejscem mojego ostatniego projektu pt. „Future Beyond” organizowanego przez włoską organizację B-Link. Polską organizacją wspierającą moją podróż było FRSP. Dziękuję obu za wsparcie i nowe możliwości🤩

O Materze i Altamurze piszę już w czasie przeszłym! Wróciłam do Polski, choć z przygodami takimi jak awaria samolotu 😳 i nagły powrót do najbliższego🛩️ lotniska, znajdującego się w Bari.

Ale było warto!😅 I żadne emocjonalne zawirowania, strach czy niewygoda nie odbiorą tego, co człowiek może doświadczyć w podróży😊🪂 i w kontakcie z drugim człowiekiem.

Ludzie z którymi współpracowałam we Włoszech pochodzili z tak oddalonych zakątków świata jak Mongolia, Bali, Indie czy Madagaskar.💕 Pokochałam naukę różnych języków równocześnie! Mogłammmmmm doświadczyć przepisów kuchni🐙 z całego świata, a także zatracić się w regionalnej🛵 włoskiej kuchni. 😋🍝🍷Każdego dnia mogłam nabywać wiedzę na temat ochrony środowiska. Uczyć się na farmie jak zrobić ser z mleka. Mogliśmy tworzyć ekologiczne tandemy. Pierwszy raz w życiu tańczyłam choreografie na flash mobie w samym centrum Matery. Pod naszymi dłońmi powstał piękny mural związany z naturą, który jest teraz częścią estetyczną tego miejsca.

A poza tym w wolnym czasie zobaczyłam tak piękne miejsca jak Monopoli, Lecce czy Bari, za co jestem ogromnie wdzięczna. Dzięki temu 2 tygodnie projektu minęły w mgnieniu oka. Myśl, że mogło mnie to ominąć… Przeraża mnie! ❤️ Pokochałam ludzi, których tam poznałam i myślę, że jeszcze się spotkamy.

Relacja oraz zdjęcia pochodzą od Emilii Jastrzębskiej!

Dziękujemy i gratulujemy wspaniałego projektu 🙂