Rezultaty projektu „Solidary Vegetable Gardens” w Portugalii – AnimePaf

Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens to podsumowanie w sumie 12 miesięcy działań naszych wolontariuszek Kasi i Cateriny w dwóch turach po 6 miesięcy w miejscowości Quinta de Conde, Sesimbra w Portugalii.

Pamiętacie dziewczyny? Obie działały w organizacji AnimePaf. Ich relacje: Kasia, Caterina mieliście okazję przeczytać już wcześniej na naszej stronie głównej.

Dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić osiągnięciami dziewczyn. Sami zobaczcie ile zdołały zdziałać przez okres 6 miesięcy każda, w Portugalii. Ten czas był naprawdę bardzo owocny a Kasia i Caterina, jak sam mówią, wiele się nauczyły i polecają wszystkim doświadczenie EVS, kogo tylko napotkają. Sami ocenicie… i zastanówcie się czy warto wybrać się na EVS.

1. Wideo podsumowujące projekt pilotażowy „Horticulture of Palmo e Meio”
Celem było stworzenie szkolnych ogrodów pedagogicznych, postrzeganych jako narzędzie przekazywania młodym ludziom zrównoważonych praktyk związanych ze środowiskiem, rolnictwem i żywnością. Koncepcja „Palmo e Meio”, wraz ze środowiskiem, rolnictwem i żywnością, ma na celu rozwinięcie idei bliskości, opartej na trzech przesłankach: zwarcia (lub bliskość miejsca produkcji żywności i miejsca konsumpcji); bliskie relacje między dorosłymi a dziećmi, w celu przekazywania zrównoważonych praktyk życiowych; długość „półtorej dłoni” szacowanej na około 30 centymetrów, odpowiadającej głębokości warstwy gleby stosowanej przy większości upraw ogrodniczych.

 

 

2. Schemat dobrych praktyk w projekcie ogrodnictwa w Palmo i Meio (School Vegetable Gardens)

 

 

3. Broszura na temat dziedzictwa kulturowego gminy Sesimbra. Wersja polskojęzyczna.

W związku z tym, że rok 2018 był Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego organizacja Animepaf wraz z wolontariuszami EVS wpracowała broszurę, któa pokazuje ogromne dziedzictwo regionu Sesimbra. Pod uwagę wzięto dziedzictwo archeologiczne, edukacyjne, naturalne, etnograficzne i budowlane.

 

 

4. Podsumowanie projektu w formie prezentacji:

Oczami Cateriny sami możecie zobaczyć jak wyglądało 6 miesięcy jej życia w Quinta de Conde.

 

 

5. Wywiad w Radiu Sesimbra:

 

 

6. Fotogaleria z realizacji działań w ramach projektu:

Opublikowany przez Paulo Pires Wtorek, 20 marca 2018

 

  

 

Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens. Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens, Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens.

Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens, Podsumowanie projektu Solidary Vegetable Gardens.