Aventura Marão Clube – rezultaty projektu „Healthy lifestyle among all generations” w Portugalii

Małgorzata, Patrycja i Sylwia wzięły udział w 10-cio miesięcznym wolontariacie w Amarante, w Portugalii. Dziewczyny działały społecznie w organizacji Aventura Marão Clube.

Dziewczyny rozpoczęły swoją przygodę w organizacji Aventura Marão Clube w marcu/kwietniu 2017. Wolontariuszki zajmowały się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć kulturalnych i rekreacyjnych dla użytkowników centrów prowadzonych przez organizację Aventura Marão Clube. Projekt przewidywał różne działania, wiele z nich jest związanych było z młodzieżą i polityką młodzieżową, ale nie tylko. We współpracy z wieloma organizacjami społecznymi w Amarante: szkołami, sierocińcem (Terra dos Hommens), instytucjami dla osób niepełnosprawnych (Cerci) czy osób starszych (Santa Casa), wolontariuszki  współpracowały bezpośrednio z grupami docelowymi organizacji partnerskich. Oprócz instytucji dziewczyny mogły pomagać w pracy w gospodarstwie ekologicznym lub mogły przygotować  własną „Agendę kulturalną”, czyli zajęcia prowadzone dla lokalnej społeczności. To co dziewczyny miały okazję robić podczas swojego pobytu w Amarante możecie prześledzić poniżej.

Wypracowane przez dziewczyny rezultaty, wśród nich:

1. Wideo promujące EVS:

Dziewczyny dzielą się informacjami o tym co robią w organizacji AMC podczas swojego EVS. Materiał służy FRSP jako element prommocji Programu Erasmus+ i projektów mobilnościowych wśród młodzieży w Polsce.

2. Wolontariuszki opracowały publikację – mini podręcznik zawierający wszystkie działania wykorzystyujące nieformalne metody nauki które wykorzystywały z grupami docelowymi w organizacji przyjmującej AMC (enegizery, gry i zabawy itp.):

3. Dziewczyny wraz z organizacją stworzyły grę karcianą (grę planszową) dla dzieci i młodzieży wraz z instrukcją, która ma na celu upowszechnianie wartości organizacji AMC i zrealizowanego projektu EVS (sprawiedliwy handel, zdrowy styl życia, zrównoważone rozwój i podejście do gospodarki ).

Instrukcja do gry:

 

Karty do wydruku:

4. Wideo podsumowujące projekt:
Ten materiał ma na celu podsumowanie 10-miesięcy działań dziewczyn w Amarante, pokazanie różnorodności zadań jakie miały przez ten czas.

 

Zachęcamy do korzystania z obu publikacji w swoich organizacjach, pracując z młodzieżą i dzieciakami. Publikacje są dostępne za darmo i można je pobrać bądź poprosić o ich przesłanie naszą koordynatorkę Natalię: natalia.podbielska@frsp.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *