TEAMS Better together w Amarante! Wolontariat grupowy, krótkoterminowy.

Wyjedź na krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach programu *volunteering teams do miejscowości Amarante, położonej w północnej Portugalii i przeżyj niezwykłą przygodę!

Jeśli interesujesz się: teatrem, pracą z dziećmi i młodzieżą, propagowaniem różnorodności kulturowej oraz ochroną środowiska to ten projekt jest właśnie dla Ciebie! Poznaj kreatywnych i energicznych młodych ludzi z różnych krajów.

(UWAGA! Na wolontariat teams można jechać wielokrotnie, nawet jeżeli odbyłeś już swój wolontariat indywidualny).

 

Wymiana organizowana jest przez portugalską fundację Aventura Marao Clube we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

*volunteering teams jest to wolontariat zespołowy trwający od 2 tygodni do 2 miesięcy, w którym biorą udział zespoły z co najmniej dwóch różnych krajów, liczące od 10 do 40 uczestników. W mobilności mogą brać udział również osoby, które odbyły już swój wolontariat indywidualny.

Gdzie? – Amarante, Portugalia

Ile będzie trwał projekt? – 1  miesiące (od 9.12.2024 r.)

Organizacja goszcząca- Aventura Marao Clube

Termin nadsyłania zgłoszeń – 31 sierpnia 2024

 
Jak aplikować?

CV oraz list motywacyjny w języku angielskim proszę nadsyłać na adres magdalena.zelazny@frsp.eu, w tytule e-maila proszę o wpisanie: wolontariat grupowy w Portugalii.

Ogólne cele projektu

Głównym celem projektu będzie stworzenie przedstawienia, które następnie zostanie zaprezentowane w różnych lokalnych instytucjach w Amarante (szkoły, przedszkola, ośrodek dla osób niepełnosprawnych itp.) przed świętami Bożego Narodzenia. Ponadto wolontariusze mogą zostać zaangażowani w aktywności wykonywane przez innych wolontariuszy np. działania na rzecz ochrony środowiska, pomoc przy działaniu rynku ekologicznego itp.

Oprócz aktywności przygotowanych przez organizację goszczącą, wolontariusze będą zachęcani do rozwijania nowych działań, oraz wprowadzania własnych inicjatyw i pomysłów w ramach projektu. Co więcej każdy z wolontariuszy będzie poprzez swoje działanie: promował idee wolontariatu, promował różnorodności kulturową. Więcej szczegółów znajduje się w Infopacku poniżej.

Poszukujemy młodych ludzi, którzy:
 • mają 18-30 lat;
 • są energiczni i kreatywni;
 • chętnie uczą się nowych rzeczy;
 • lubią pracę z młodzieżą i dziećmi;
 • znają język angielski.
Informacje organizacyjne
 • Zwrot kosztów podróży (360 EUR)
 • Zakwaterowanie (organizacja zapewnia mieszkanie, dzielone z innymi wolontariuszami)
 • Pieniądze na jedzenie
 • Kieszonkowe 
 • Transport lokalny
 • Ubezpieczenie Henner

Sprawdź także inne nasze nabory.