Better together w Amarante – wolontariat długoterminowy

Wolontariat długoterminowy w Amarante – miasta zakochanych. „Better together in Amarante” jest wspólnym projektem naszej fundacji oraz portugalskiej organizacji Aventura Marão Clube. Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do aplikowania na wolontariat wszystkie osoby, których pasją jest praca z dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz chcą się sprawdzić w przygotowywaniu wydarzeń kulturalnych dla całego miasta.

Gdzie? – Amarante, Portugalia

Kto koordynuje projekt wolontariatu? – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Aventura Marao Clube

Ile będzie trwał projekt? –  10 miesięcy (10/10/2024 – 10/08/2025)

Ilu nas będzie? – 2 wolontariuszy z Polski

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 30 czerwiec br.  

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila: Amarante) na adres: magdalena.zelazny@frsp.eu

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Aventura Marao Clube (AMC) jest organizacją pozarządową założoną w 1993 r. przez grupę młodych ludzi z Amarante. Celem organizacji jest promocja zdrowego trybu życia wśród wszystkich grup społecznych. Obecnie organizacja działa w różnych sektorach takich jak wycieczki górskie, spływy kajakowe, promocja tradycyjnej muzyki oraz promocja idei fair trade. Od 1999 r. organizacja prowadziła już ponad 90 projektów międzynarodowych, angażując ponad 300 zagranicznych wolontariuszy i ponad 100 młodych ludzi z Amarante i okolic. Przez działania w projektach międzynarodowych AMC stara się promować europejskie wartości wśród lokalnej społeczności oraz wspiera tworzenie aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

– zapewniamy podróż w obie strony (360 EUR),

– kieszonkowe (5 EUR/dzień)

– wyżywienie (śniadania, obiad i kolacja będzie oferowana przez organizacje od poniedziałku do soboty, jedzenie wegetariańskie (w tym jajka, mleko, tofu, grzyby itp.), raz w tygodniu posiłek mięsny, dodatkowo każdy wolontariusz otrzyma 35 EUR/mc na uzupełnienie swojej diety oraz zapewnienie sobie posiłku w niedzielę)

– zakwaterowanie w wynajętym mieszkaniu w centrum miasta w pokojach dwuosobowych lub w hostelu Youth Village

– transport lokalny

– ubezpieczenie HENNER

Zobacz też inne nasze nabory!