Better together – Wolontariat długoterminowy w hiszpańskiej Maladze

Wolontariat długoterminowy w Maladze – genialnym mieście na Costa del Sol jest wspólnym projektem naszej fundacji oraz hiszpańskiej organizacji Asociacion de Vecinos El Torcal. Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

 

 

Zachęcamy do aplikowania na wolontariat wszystkie osoby, które marzą o pracy na rzecz społeczności lokalnej (organizację wydarzeń, warsztatów, seminariów w lokalnych centach aktywności), mają żyłkę społecznika, chcą pracować na rzecz poprawy estetyki miasta Malagii.  

Gdzie? – Malaga, Hiszpania

Kto koordynuje projekt wolontariatu? – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Asociacion de Vecinos El Torcal

Ile będzie trwał projekt? –  12 miesięcy (czerwiec 2024 – czerwiec 2025)

Ilu nas będzie? – 1 wolontariusz

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 20 maj br.   

JAK ZAAPLIKOWAĆ?

Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila:  Malaga) na adres magdalena.zelazny@frsp.eu 

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

El Torcal jest lokalną organizacją założoną w 1987 r. Obecnie zrzesza ponad 350 rodzin, mieszkających w sąsiedztwie organizacji. Obecnie organizacja dzięki wsparciu władz miejskich prowadzi centrum aktywności lokalnej. Celem organizacji jest wspieranie, inspirowanie i angażowanie młodzieży z dzielnicy El Torcal i jej okolic aby rozwijała swoje umiejętności przywództwa społecznego, podejmowała odpowiedzialność obywatelską i działała jako czynnik zmian.

Stowarzyszenie znajduje się w 7. dzielnicy Malagi, jednym z obszarów o największej gęstości zaludnienia, z dużymi problemami bezrobocia, niskim poziomem wykształcenia, imigrantami i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Działania organizacji nie są ograniczone tylko do dzielnicy El Torcal, ale rozszerzane również na te dzielnice, które istnieją wokół organizacji.

AKTYWNOŚCI W RAMACH WOLONTARIATU

1. Działania w lokalnych centrach aktywności

– organizacja i realizacja warsztatów artystycznych, koncertów muzycznych, pokazów filmowych, wystaw sztuki, występów tanecznych, wykładów i prezentacji, warsztatów teatralnych, fotograficznych,

– organizowanie imprez dla dzieci i młodzieży (Halloween party, Fiesta de Carnaval, tematyczne konkursy malarskie, kolacje bożonarodzeniowe)

– organizowanie czasu wolnego i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży (piłka nożna, minidyskoteki, turnieje sportowe)

– zajęcia informatyczne dla seniorów

-przygotowywanie warsztatów z zakresu umiejętności przedsiębiorczych i społecznych (budowanie zespołu, krytyczne myślenie, zarządzanie kryzysowe, międzykulturowość, równość płci w lokalnych centrach młodzieżowych)

2. Wolontariusze będą pracować z grupami młodzieży i osób starszych. Będą to działania m.in. w takiej tematyce: współpraca z lokalnymi szkołami poprzez prowadzenie warsztatów dla dzieci (językowych, sportowych itd.), promowanie ogrodu zmysłów, w którym młodzi ludzie będą mogli, poprzez rośliny, rozróżniać kolory, zapachy, smaki, dotyki.
Wśród innych działań prowadzonych przez wolontariuszy jest uczęszczanie do kuchni społecznej, w której będą współpracować przy przygotowywaniu i dystrybucji żywności dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Współpracujemy również z innymi niezależnymi stowarzyszeniami, pomagając w organizacji ich magazynów, aby służyć najbardziej potrzebującym.

3. Dbanie o dzielnicę, w której znajduje się Asociacion de vecinos El Torca:

– pomoc w odbudowie i renowacji terenów rekreacyjnych, placów zabaw i ośrodków sportowych na użytek lokalnej społeczności

– sadzenie drzew i prowadzenie warsztatów na świeżym powietrzu na temat ochrony środowiska

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
  • zapewniamy podróż w obie strony (360 EUR),
  • kieszonkowe (180 EUR/mc)
  • wyżywienie (150 EUR/mc)
  • zakwaterowanie
  • transport lokalny
  • ubezpieczenie CIGNA

Nie przegap swojej szansy i aplikuj już dziś! Bądź na bieżąco z dostępnymi ofertami i śledź nasze profile na facebooku instagramie.

Informacje o aktualnie trwających naborach znajdziesz na stronie https://volo.frsp.eu/nabory/.