TEAMS Better together w Hiszpani! Wolontariat grupowy, krótkoterminowy.

Wyjedź na krótkoterminowy wolontariat Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach programu *volunteering teams do miejscowości Alcalá la Real, położonej w Hiszpanii i przeżyj niezwykłą przygodę!

*volunteering teams jest to wolontariat zespołowy trwający od 2 tygodni do 2 miesięcy, w którym biorą udział zespoły z co najmniej dwóch różnych krajów, liczące od 10 do 40 uczestników. W mobilności mogą brać udział również osoby, które odbyły już swój wolontariat indywidualny.

(UWAGA! Na wolontariat teams można jechać wielokrotnie, nawet jeżeli odbyłeś już swój wolontariat indywidualny).

Gdzie? – Alcalá la Real, Hiszpania

Ile będzie trwał projekt? – 1  miesiące (od 15.09.2024 do 15.10.2024 r.)

Organizacja goszcząca – ASOC SOCIO CULTURAL VERDESUR ALCALA

Termin nadsyłania zgłoszeń – 30 lipiec 2024

Jak aplikować?

CV oraz list motywacyjny w języku angielskim proszę nadsyłać na adres magdalena.zelazny@frsp.eu, w tytule e-maila proszę o wpisanie: wolontariat grupowy w Hiszpanii.

Co będziemy robić?

Wolontariusze będą angażować się w działalność organizacji, a także organizacji, z którymi współpracujemy. Cotygodniowe działania będą obejmować:

– Pomoc w sortowaniu materiałów, które mają zostać przekazane potrzebującym wraz z personelem Cruz Roja (Czerwonego Krzyża)

– Realizacja warsztatów dla osób starszych

– Realizacja warsztatów dla młodych ludzi

– Udzielanie pomocy oraz pomoc pracownikom Cruz Roja podczas realizacji działań

– Współpraca i przygotowanie w działaniach na rzecz emerytów z Czerwonym Krzyżem

– Udział w zajęciach z języka hiszpańskiego prowadzonych na miejscu

– Udział w anglojęzycznych klubach i działalność Edificio Joven Oprócz tych działań, co tydzień w czwartek, jeden kraj będzie organizował wieczór międzykulturowy, którego celem będzie promocja swojego kraju, a także zaangażowanie młodych ludzi, społeczności lokalnej i innych osób w proces poprzez promowanie działań.

Zakwaterowanie

Wolontariusze będą mieszkać w pokojach trzyosobowych i łącznie będą mieszkać z 25 innymi wolontariuszami. Dom posiada 10 oddzielnych pokoi, które mogą pomieścić 36 osób z dużą kuchnią, tarasem, ogrzewaniem, systemem chłodzenia z Wi-Fi na każdym piętrze. Znajduje się tu łazienka, kuchnia, wyposażenie kuchenne (garnki, talerze itp.), pokój dzienny, pralka, suszarka oraz niezbędne wyposażenie. Wolontariusze otrzymają 360 euro na pokrycie kosztów wyżywienia i miesięcznej diety. Ponieważ miasto jest małym miasteczkiem i wszędzie można łatwo dotrzeć pieszo, nie będzie zapewniony żaden transport.

Profil wolontariusza

Poszukujemy uczestników chętnych do rozwijania i angażowania się w nowe projekty międzynarodowe, a także zainteresowanych pracą z młodymi ludźmi, migrantami i osobami starszymi. Nie wymagamy jednak żadnych specjalnych umiejętności, od wolontariusza oczekujemy chęci do pracy z młodzieżą i dorosłymi. Stanowisko to jest otwarte wyłącznie dla osób z wymienionych krajów. Jeśli nie pochodzisz z kraju wymienionego na liście, nie aplikuj. Jest to możliwość wolontariatu zespołowego, dlatego wszyscy uczestnicy powinni być dostępni w wyznaczonym przedziale czasowym.

 • mają 18-30 lat;
 • są energiczni i kreatywni;
 • chętnie uczą się nowych rzeczy;
 • lubią pracę z młodzieżą i dziećmi;
 • znają język angielski.
Informacje organizacyjne
 • Zwrot kosztów podróży (360 EUR)
 • Zakwaterowanie (organizacja zapewnia mieszkanie, dzielone z innymi wolontariuszami)
 • Pieniądze na jedzenie
 • Kieszonkowe 
 • Transport lokalny
 • Ubezpieczenie Henner

Sprawdź także inne nasze nabory.