Podsumowanie projektu Capturing History 2.0 to podsumowanie 10 miesięcy działań naszego wolontariusza Maćka w Funchal, na Maderze.
Pamiętacie Maćka? Działał w organizacji Associação Académica da Universidade da Madeira. Jego relację mieliście okazję przeczytać już wcześniej na naszej stronie.
Dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić jego osiągnięciami. Sami zobaczcie ile zdołał zdziałać przez 10 miesięcy w Portugalii. Ten czas był naprawdę bardzo owocny a Maciek, jak sam mówi, wiele się nauczył i poleca doświadczenie EVS każdemu kogo napotka. Sami ocenicie… i zastanówcie się czy warto wybrać się na EVS.
1. Video Maćka podsumowujące jego doświadczenie EVS na Maderze:
2. Raport
Wraz z organizacją AAUMA, Maciej przeprowadził ankietę wśród studentów Uniwersytetu Madery, aby ocenić ich trudności ekonomiczne i uświadomić innym, czy przeszkadza to w ich kursie akademickim. Później, z pomocą danych zebranych podczas wywiadów, sporzdzony został raport w celu zebrania wyników. Maciej współpracował z AAUMA przygotowując całą grafikę w raporcie.
3. Dwa Portale online
Maciej miał okazję zarządząć, administrować i przygotowywać zawartość graficzną dwóch portali online, a także zajmować się oficjalnym fanpage organizacji AAUMA na Facebook’u:
http://visitaseducativas.pt/
4. Wystawa zdjęć „A Nossa Europa” (Our Europe)
Głównym celem tej wystawy było zwiększenie poczucia obywatelstwa europejskiego lokalnej społeczności Madery poprzez umożliwienie im lepszego poznania Unii Europejskiej i innych krajów. Biorąc pod uwagę, że na wystawie znalazły się również zdjęcia, wolontariuszy EVS, w tym Maćka, promocja EVS i programu Erasmus + była również celem tej wystawy. Maciej miał duży udział w wystawie, ponieważ większość zdjęć została przez niego uwieczniona. Ponadto wykonał cały proces edycji wszystkich prezentowanych zdjęć , a także wydrukował zdjęcia i przygotował je do umieszczenia na wystawie. Wystawa była dostępna przez rok i odwiedziły ją tysiące ludzi.
5. Inne materiały promocyjne, jak ulotki, plakaty, mapki
Na przykład ulotki na 30-lecie obchodów EVS i Programu finansowanego ze środków KE na rzecz młodzieży:
ale także różnego rodzaju foldery, magazyny, publikacje, np:
Wszystkie te materiały Maciek opracowywał pod względem graficznym. Oprócz tego stworzył wiele innych materiałów promocyjnych Uniwersytetu, Stowarzyszenia i generalnie miasteczka Funchal.
I na koniec jego własna prezentacja na temat tego czego doświadczył na Maderze, czego się nauczył, co zawdzięcza Associação Académica da Universidade da Madeira oraz całemu EVS.
Autor zdjęć, publikacji, tekstów: Maciej Śpiewakowski