Społeczny wolontariat krótkoterminowy w Hiszpanii

Społeczny wolontariat krótkoterminowy w Hiszpanii jest wspólnym projektem naszej Fundacji oraz organizacji Verde Sur Alcala

Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności

Zachęcamy do aplikowania osoby, które chciałby zobaczyć jak realizuje się projekty mobilnościowe dla młodzieży od środka – w ramach projektu wolontariusz współpracowałby z organizacją przy tworzeniu nowych projektów i realizowaniu tych już istniejących (w tym wymian młodzieżowych, szkoleń, warsztatów, kursów itd.)

Gdzie: Alcala la Real, Hiszpania

Organizacja wysyłająca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

Organizacja goszcząca i koordynująca: VerdeSur Alcala

Ile będzie trwał projekt? – 59 dni (lipiec – sierpień 2023)

Ilu nas będzie? –  2 wolontariuszy z Polski

*WAŻNE! Zgodnie z zasadami Programu EKS na wolontariat krótkoterminowy mogą wyjechać jedynie osoby posiadające mniejsze szanse. Szczegółowa informacja na temat mniejszych szans znajduje się w Przewodniku EKS na str. 8 i 9

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 7 czerwca 2023 r.

Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesyłać na adres ewa.skowronska@frsp.eu W tytule wiadomości prosimy wpisywać: „Verde Sur (short term) – Hiszpania”.

Kilka słów o organizacji goszczącej

Asociación Socio-Cultural VerdeSur Alcalá to grupa profesjonalistów pracujących w dziedzinie młodzieży, którzy chcieliby stworzyć zmianę społeczną w mieście Alcala, koncentrując się na młodych ludziach i angażując młodych ludzi, nauczycieli i wychowawców w działania związane z mobilnością, a także lokalne działania społeczno-kulturalne poprzez partnerstwa i oferty.
Stowarzyszenie jest wspierane przez lokalną gminę i opiera się na budynku młodzieżowym w Alcala la Real, gdzie ma bardzo zróżnicowane środowisko z wielką historią, gdzie może przynieść wiele okazji do wydarzeń i działań społecznych dla młodych ludzi i lokalnej społeczności.

Co robimy?
Współpracujemy z programem Erasmus +, prowadząc działania szkoleniowe, mobilności, badania i wymiany, a także promując działania społeczno-kulturalne i społeczno-edukacyjne w naszym mieście dla różnych członków społeczności. Dział Młodzieżowy: Od 2019 r. dział młodzieżowy zapewnia zajęcia dla młodych ludzi we współpracy z oddziałem młodzieżowym gminy Alcala. Pracujemy ramię w ramię, aby promować programy Unii Europejskiej, takie jak Erasmus + i Europejski Korpus Solidarności. Nasze główne działania opierają się na:

 • Programy mobilności Erasmus
 • Działania szkoleniowe dla osób pracujących z młodzieżą
 • Wymiany młodzieżowe
 • Europejski Korpus Solidarności (działania solidarnościowe i projekty wolontariatu)
 • Działania badawcze skupiające się na młodzieży
 • Warsztaty lokalne
Zadania wolontariuszy

Będziesz codziennie pracować w Edificio Joven (https://www.facebook.com/edificiojoven/), a Twoja główna praca będzie polegać na angażowaniu się w ich działania lub pomaganiu w działaniach naszego stowarzyszenia w ramach projektów Erasmus + (znajdowanie uczestników do działań, komunikowanie się z organizacjami, angażowanie się w badania, pisanie postów na blogu i postów w mediach społecznościowych). Oczekujemy wolontariuszy, którzy zainicjują nowe działania promujące wolontariat i aktywne obywatelstwo wśród naszej lokalnej młodzieży, dlatego z zadowoleniem przyjmujemy wszelkie pomysły, które omówimy podczas procesu selekcji. 
Będziesz mieć 2,5 dnia wolnego w miesiącu, a godziny pracy będą wynosić 08:00 – 14:00 (co może ulec zmianie w zależności od działań) każdego dnia tygodnia. Jeśli pracujesz w weekendy, będziesz mieć wolny dzień w dni powszednie.

Informacje organizacyjne

Zapewniamy:

 • zakwaterowanie, 
 • środki na wyżywienie, 
 • kieszonkowe, 
 • zwrot kosztów podróży, 
 • ubezpieczenie w prywatnej firmie

Zobacz też inne nasze nabory!