Ekologiczny wolontariat krótkoterminowy w Grecji

Ekologiczny wolontariat krótkoterminowy w Grecji jest wspólnym projektem naszej fundacji oraz greckiej organizacji Orfeas. Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do aplikowania osoby w wieku do 18 do 30 roku życia, które chciałby realizować zadania związane z ochroną środowiska w okolicach Xylokastro oraz uświadamianiem lokalnej społeczności na tematy związane z ekologią.  

Gdzie? – Xylokastro, Grecja

Kto koordynuje projekt wolontariatu? – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Orfeas

Ile będzie trwał projekt? –  59 dni + 2 dni na podróż (lipiec- sierpień 2023 lub wrzesień – październik 2023)

Ilu nas będzie? – 1 wolontariusz z Polski – na okres lipiec – sierpień oraz 2 wolontariuszy z Polski na okres wrzesień – październik 2023)

*WAŻNE! Zgodnie z zasadami Programu EKS na wolontariat krótkoterminowy mogą wyjechać jedynie osoby posiadające mniejsze szanse. Szczegółowa informacja na temat mniejszych szans znajduje się w Przewodniku EKS na str. 8 i 9

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 6 czerwca br.  

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila: „Short term Orfeas”) na adres  magdalena.franke@frsp.eu oraz ewa.skowronska@frsp.eu

W trakcie aplikacji prosimy o informację na który okres aplikujecie.

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Celem organizacji jest przygotowanie i wspieranie programów narodowych gmin partnerskich, działań na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczego oraz organizowanie letnich imprez, festiwali, koncertów, przedstawień teatralnych, wystaw we współpracy z lokalnymi gminami. Poprzez nasze działania staramy się rozwijać solidarność i promować tolerancję i zrozumienie wśród młodych ludzi w różnych krajach. Szacunek dla różnorodności kulturowej, walka z rasizmem i ksenofobią to priorytety Organizacji Orfeas. Poprzez ułatwianie wspólnych działań młodzieży z różnych środowisk kulturowych, etnicznych i religijnych, Orfeas dąży do rozwoju międzykulturowego uczenia się młodych ludzi, czyniąc Europę bardziej przyjaznym miejscem.

AKTYWNOŚCI W RAMACH WOLONTARIATU

Do głównych zadań należy:

-ochrona lasu i wybrzeża Xylokastro w wymiarze tygodniowym (utrzymanie lasu i plaży w czystości poprzez zbieranie śmieci)

-dbanie o środowisko naturalne miasta

-wspieranie działań środowiskowych gminy

-opieka nad parkami, małym portem, placami i placem zabaw w lesie

-udział w zajęciach przygotowywanych dla i przez społeczność lokalną w zależności od sezonowych potrzeb,

Wspieranie i uczestniczenie w imprezach i działaniach młodzieżowego biura informacyjnego promowanie programu ESC

-Wolontariusze mogą swobodnie proponować swoje działania środowiskowe i organizować swoje osobistych projektów związanych z głównym celem projektu.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

– zapewniamy podróż w obie strony (275 EUR),

– kieszonkowe (5 EUR/dzień)

– środki na wyżywienie (140 EUR/mc)

– zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju

– transport lokalny

– ubezpieczenie prywatne

Zobacz też inne nasze nabory.