Wolontariat długoterminowy w Rumunii – 3 nowe projekty

Rumuńska organizacja Curba de Cultura prowadzi nabór na 3 nowe projekty wolontariatu długoterminowego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności!

  1. Wolontariat Tinemobilul – Fury Road

Pierwsze i jedyne Mobilne Centrum Młodzieży w Rumunii, czeka na Twoją pomoc!

https://europa.eu/youth/solidarity/placement/29762

Jedno wolne miejsce! Start od 1 czerwca 2022

Projekty wolontariatu europejskiego są finansowane ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

 2. Wolontariat Community Kitchen

Projekt ma na celu zgromadzenie społeczności wokół wszystkiego, co związane z jedzeniem, promowanie i zachowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego, a także wprowadzanie międzynarodowej kultury kulinarnej do naszej społeczności.

https://europa.eu/youth/solidarity/placement/29750

Trzy wolne miejsca! Start lipiec/sierpień 2022

 

3. Wolontariat Schroedinger’s Culture(al) Dilemma

Projekt ma na celu dostarczenie treści kulturalnych, takich jak warsztaty, organizowanie wydarzeń i działań edukacyjnych dla młodych ludzi, głównie ze społeczności gminy Izvoarele.

https://europa.eu/youth/solidarity/placement/29717

Cztery wolne miejsca! Start lipiec/sierpień 2022

Organizacja goszcząca

Curba de Cultură skupia się na działaniach dla i z młodzieżą, by zapewnić jej jak najpełniejszy rozwój. Za główny cel obrała sobie wykorzystanie edukacji poza formalnej jako metody komplementarnej do formalnego systemu edukacji. Aby młodzież była bardziej świadoma społecznie, otwarta na zmieniający się świat. A także aktywna lokalnie jak i na poziomie narodowym.

Zadania wolontariusza

Tinemobilul – pierwsze i jedyne Mobilne Centrum Młodzieży w Rumunii – czeka na zespół 6 wolontariuszy, którzy wyruszą w podróż, aby przybliżyć pracę z młodzieżą (youthwork) młodym ludziom żyjącym w odległych i odizolowanych społecznościach w okręgu Prahova w Rumunii. Jest to 10-miesięczny wolontariat, w ramach którego wolontariusze zostaną przygotowani się do zapewnienia możliwości uczenia się pozaformalnego i rozwoju osobistego młodzieży, która nie może dotrzeć do ośrodków młodzieżowych z powodu dużych odległości, braku środków transportu lub utrudnień ekonomicznych.

Projekt opiera się na wcześniejszych doświadczeniach, w których mobilne centrum młodzieżowe poruszało się już po okolicy, dostarczało gry, konkursy, warsztaty, wieczory kinowe młodzieży i dzieciom, które nawet nie marzyły, że mogą zrobić coś takiego, blisko ich domów. Po okresie szkolenia wolontariusze zaplanują i zrealizują działania, pracując w zespołach 3 osobowych i jeżdżąc po okolicy.

Szczegółowe informacje w INFOPACKU!

 

Zapewniamy

Wolontariusze zatrzymają się w hostelu przeznaczonym wyłącznie do ich dyspozycji. Dostęp do w pełni wyposażonej kuchni i łazienki. Do poruszania się po mieście zapewnione zostaną bilety miesięczne na transport publiczny, w szczególnych przypadkach (np. bardzo oddalone aktywności) wolontariusze otrzymają również dostęp do samochodu. 

Poszukiwane osoby, które docenią walory życia na wsi 🙂

Wyjedź z przyjaciółmi! 

Wyżywienie we własnym zakresie – 4 EUR/dzień 

Kieszonkowe – 3 EUR/dzień 

+ zwrot kosztów podróży (do 275 EUR)

+ prywatne ubezpieczenie Cigna

+ podstawowe szkolenie językowe  

Jak aplikować

Jeśli masz pomiędzy 18 a 30 lat możesz zgłosić się na ten projekt już dziś!

W tym celu wyślij swoje CV w języku angielskim na adres magdalena.franke@frsp.eu 

Śledź nasze aktualne oferty!