NABORY

Projekt Equality in Solidarity w Portugalii

Projekt Equality in Solidarity w Portugalii - Proatlantico

Projekt Equality in Solidarity w Portugalii to propozycja odbycia wolontariatu długoterminowego w organizacji Associação de Paralisia Cerebral de Lisboa w Lizbonie. Rolą wolontariuszy będzie przede wszystkim pomoc w centrum dla dzieci z niepełnosprawnościami. 

 Gdzie? – Lizbona, Portugalia
W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Associação de Paralisia Cerebral de Lisboa
Organizacja wspierająca: ProAtlântico – Associação Juvenil
Ile będzie trwał projekt? – 12 miesięcy – 01/10/2021 – 27/09/2022

Do kiedy prowadzony jest nabór? –  3 sierpnia 2021

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Wyślij na adres magdalena.franke@frsp.eu swoje CV oraz formularz aplikacyjny: application form – ESC Volunteer – 2021-22, w języku angielskim.

W tytule wiadomości mailowej prosimy wpisać: „9897 – Equality in Solidarity – Imię i Nawisko Wolontariusza. (np. 9897 – Equality in Solidarity – Magdalena Franke

Opis organizacji Projekt CHANGE w Portugalii

Associação Portuguesa de Paralisia Cerebral de Lisboa (APCL) zostało założone 26 lipca 1960 roku w Lizbonie. Ze względu na specyfikę porażenia mózgowego i niemożność odpowiedzi na liczne prośby, grupa rodziców dzieci, które były już podopiecznymi Centrum, wspólnie z grupą specjalistów założyła stowarzyszenie.  APCL była pierwszą tego typu organizacją na rzecz osób niepełnosprawnych w kraju.
APCL ma następujące misje:
*Wspieranie realizacji „projektu życie” poprzez promowanie maksymalnego rozwoju potencjału pacjentów;
*Przyczyniać się do promowania/uświadamiania społeczeństwa w zakresie problemów związanych z niepełnosprawnością, w szczególności z porażeniem mózgowym;
*Walka o prawa osób niepełnosprawnych do pełnego korzystania ze swoich praw jako pełnoprawnych obywateli.

Zadania wolontariuszy:

1. Przygotowywanie i prowadzenie warsztatów w Centrum Aktywności Zawodowej obejmujących m.in. ceramikę, malarstwo, dekorowanie, ale także działania umożliwiające rozwój kulturalny i edukacyjny podopiecznych.
2. Wsparcie podopiecznych w codziennych czynnościach (spacery, zakupy itp.)
3. Wsparcie w działaniach terapii zajęciowej, takich jak teatr czy muzyka. Pomoc zespołowi APCL w stworzeniu rodzinnej atmosfery, w której beneficjenci poczują się bezpieczni. 
4. Wsparcie w zajęciach sportowych, takich jak pływanie, gimnastyka, joga, piłka nożna itp.
5. Wsparcie w zajęciach poza ośrodkiem, wizyty w miejscach kulturalnych (muzea, kina) oraz wycieczki fakultatywne itp.

6. Wolontariusze są również zapraszani do zgłaszania własnych pomysłów na działania, np. przedstawianie swojego kraju pochodzenia poprzez działalność gastronomiczną, muzyczną lub inną, w oparciu o własne zainteresowania lub wrażliwość.

7. Promocja programu European Solidarity  (w szkołach, na uniwersytetach, w klubach młodzieżowych i podczas imprez młodzieżowych)

Profil wolontariusza

Silnie zmotywowany do pracy szczególnie z osobami niepełnosprawnymi i dziećmi, kreatywny, cierpliwy, chętny do podejmowania nowych wyzwań i własnych inicjatyw. Ponad to elastyczny i gotowy do pomocy i współpracy z organizacją. Mile widziane zainteresowanie muzyką, tańcem, teatrem, sportem, gotowaniem lub rękodziełem.

Kwestie organizacyjne Projekt CHANGE w Portugalii
  • Koszty podróży – zwrot do 360 EUR
  • ProAtlântico – Associação Juvenil zapewnia zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym ze wspólną, w pełni wyposażoną kuchnią, łazienką i pokojem dziennym
  • Kieszonkowe – 5 EUR na dzień
  • Opłacenie kosztów transportu lokalnego
  • Kurs językowy (platforma online)
  • Ubezpieczenie CIGNA