NABORY

Wolontariat ekologiczny-społeczny na Cyprze

Wolontariat ekologiczno-społeczny 'Rurbanians’w Nikozji na Cyprze to projekt organizacji PlanBe, Plan it Be. ,a w Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego z Polski będzie organizacją wspierająco-wysyłającą. Projekt został zaakceptowany i otrzymał dofinansowanie w ramach  Europejskiego Korpusu Solidarności. 

Zgłoszenia (CV oraz list motywacyjny w j.angielskim) należy wysłać na adres: aleksandra.wieczorek@frsp.eu

W tytule wiadomości należy wpisać: Aplikacja na projekt: Rurbanians, Cypr

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25.07.2021 (rekrutujemy na bieżąco, zapewnij sobie miejsce już teraz !)

Organizacja wysyłająca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Organizacja koordynująca i goszcząca: PlanBe, Plan it Be
Okres aktywności: *15/08/2021-15/06/2021 – 10 miesięcy (w związku z pandemią podane daty mogą ulec przesunięciu, podane daty są orientacyjne)
Liczba wolontariuszy: tylko 1 osoba z Polski

Organizacja goszcząca

„PlanBe, Plan it Be it” to organizacja pozarządowa o charakterze non profit z siedzibą w Nikozji na Cyprze, zarządzana przez zespół osób pracujących z młodzieżą. Jednym z głównych celów „PlanBe” jest przyczynianie się do pozytywnych zmian społecznych poprzez promowanie skutecznej komunikacji między młodzieżą, tworzenie dialogu międzykulturowy i międzypokoleniowego. Misją ich organizacji jest rozwój i wsparcie oraz wykorzystanie edukacji pozaformalnej w celu wspierania przedsiębiorczości, pobudzania kreatywności, wspierania świadomości ekologicznej, aż do wspierania demokracji i praw człowieka oraz rozwijania solidarności i tolerancji wśród młodzieży. Naszym głównym celem jest promowanie również dziedzictwa kulturowego Cypru i przybliżenie młodzieży do ich tradycji, do tradycyjnych miejsc pracy i rolnictwa wyspy, a także zmniejszenie przepaści pokoleniowej pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem. Dlatego głównie projektują i prowadzą warsztaty
oraz projekty związane z dziedzictwem kulturowym, materialnym i niematerialnym, a także jak młodzi ludzie mogą zdobywać nowe umiejętności dzięki tradycji i kulturze.

Organizacja „PlanBe, Plan it Be it” jest również dostępna na Facebooku, klik.

Cyprus StreetGrafitti

 

 

Działania wolontariusza:

  • organizować i wdrażać warsztaty upcyklingu (np. warsztaty recyklingowe jak np. jak nadać nowe życie starym puszkom, jak używać plastikowych toreb do produkcji torby/portfela, jak zrobić instrumenty muzyczne, meble, akcesoria itp. również organizacja jest otwarta na nowe pomysły i projekty od wolontariusza),
  • organizować i realizować działania w biurze (np. wspierać w prowadzeniu swoich mediów – Facebook, strona internetowej, wspierać w przygotowaniach, realizacja i ocena projektów Erasmus+/ESC, wspierać organizację i realizację lokalnych działań i warsztatów w różnych dziedzinach, polach i tematykach itp.),
  • wspierać partnerskie organizacje pozarządowe (np. w sklepie charytatywnym – pomagać w zbieraniu ubrań, segregacji, sprawdzaniu;
  • organizacja jest także otwarta na każdy pomysł wolontariusza.

Jedna z wielu akcji organizowanA przez PlanBe NGO : Upcycling Graffiti – Re-imagine our Waste with Entrepreneurship

 

 

 

Zakwaterowanie, kieszonkowe, podróż

Kieszonkowe : 150,00 EUR/ miesiąc + dodatek żywnościowy: 100 EUR/miesiąc ( wolontariusz przyrządza sobie posiłki samemu)
Zakwaterowanie: Wolontariusz będzie współdzielił mieszkanie z 3 sypialniami z innymi wolontariuszami organizacji w  dzielnicy Nikozji. Wolontariusze jadą autobusem do organizacji około 45 minut ( bilet na komunikację miejską zapewniony przez organizację).

Travel grant na podróż: 360, 00 EURO ( Polska-Cypr; Cypr-Polska)

Ubezpieczenie

Wszyscy wolontariusze będą korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego w ramach programu Erasmus+ (CIGNA), przy czym podpisywanie umów odbywa się przed rozpoczęciem pracy wolontariackiej i z poszanowaniem faktycznego prawa i praktyki Europejskiego Korpusu Solidarności.

EKS

Chcesz dowiedzieć się więcej czy możesz wziąć udział w tym projekcie? Zgłoś się, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, aby zostań wolontariuszem w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przeczytaj nasze FAQ .

*oczywiście monitorujemy sytuację związaną z wirusem COVID-19. W razie potrzeby wyjazd będzie przesunięty na datę późniejszą.Bezpieczeństwo wolontariuszy jest dla nas najważniejsze.