NABORY

Wolontariat długoterminowy w Amarante – miasta portugalskiego patrona zakochanych

Wolontariat długoterminowy „Rethink, Reshape and Awake the Community in Amarante” jest wspólnym projektem naszej fundacji oraz portugalskiej organizacji Aventura Marão Clube. Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do aplikowania na wolontariat wszystkie osoby, których pasją jest praca z dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi (realizacja warsztatów, aktywności dla społeczności lokalnej) oraz chcą się sprawdzić w przygotowywaniu wydarzeń kulturalnych dla całego miasta.

Gdzie? – Amarante, Portugalia

Kto koordynuje projekt wolontariatu? – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

W jakiej organizacji będę wolontariuszem?Aventura Marao Clube

Ile będzie trwał projekt? –  6 miesięcy (01/05/2021 – 01/10/2022)

Ilu nas będzie? – 2 wolontariuszy z Polski

Do kiedy prowadzony jest nabór? – 21 marca br.  

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesłać mailowo (tytuł maila: „Rethink… Portugalia”) na adres ewa.skowronska@frsp.eu

Tutaj można pobrać Info Pack:

https://drive.google.com/file/d/1JzQhT19EsSQ2_D03N7LCKyQKcitHjJOv/view?usp=sharing

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Aventura Marao Clube (AMC) jest organizacją pozarządową założoną w 1993 r. przez grupę młodych ludzi z Amarante (obecnie AMC ma ponad 300 członków). Celem organizacji jest promocja zdrowego trybu życia wśród wszystkich grup społecznych (wśród młodych przede wszystkim). Obecnie organizacja działa w różnych sektorach takich jak wycieczki górskie, spływy kajakowe, promocja tradycyjnej muzyki oraz promocja idei fair trade. Od 1999 r. organizacja prowadziła już ponad 90 projektów międzynarodowych, angażując ponad 300 zagranicznych wolontariuszy i ponad 100 młodych ludzi z Amarante i okolic. Przez działania w projektach międzynarodowych AMC stara się promować europejskie wartości wśród lokalnej społeczności oraz wspiera tworzenie aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

AKTYWNOŚCI W RAMACH WOLONTARIATU

– wsparcie nauczycieli/trenerów w edukacji, szkoleniach i organizowaniu czasu wolnego dla dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych,

– wsparcie lokalnych farmerów (np. opieka nad wierzchowcami, zbiory upraw itp.) i promocja idei fair trade,

– wsparcie przy organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i społecznych (np. Youth Festival, Festa Amarantina itp.)

– wsparcie lokalnych projektów samorządowych,

– wsparcie w aktywnościach zaprzyjaźnionych organizacji (praca z dziećmi ze szkół podstawowych),

– organizacja indywidualnych projektów wolontariusza

*W związku z sytuacją pandemii COVID-19 niektóre działania będą podejmowane w inny sposób np. wirtualnie lub przy całkowitym zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z zadami które obowiązują kraju projektu.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

– zapewniamy podróż w obie strony (260 EUR),

– kieszonkowe (5 EUR/dzień)

– wyżywienie (śniadania, obiad i kolacja będzie oferowana przez organizacje od poniedziałku do soboty, jedzenie wegetariańskie (w tym jajka, mleko, tofu, grzyby itp.), raz w tygodniu posiłek mięsny, dodatkowo każdy wolontariusz otrzyma 35 EUR/mc na uzupełnienie swojej diety oraz zapewnienie sobie posiłku w niedzielę)

– zakwaterowanie w wynajętym mieszkaniu w centrum miasta w pokojach dwuosobowych lub w hostelu Youth Village

– transport lokalny

– ubezpieczenie CIGNA