NABORY

Wolontariat społeczny w przepięknej Bradze, Portugalii

Wolontariat społeczny w Bradze, Portugalii to wspólny projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego i organizacji Association of Constant Occupation . Projekt został zaakceptowany i otrzymał dofinansowanie z Polskiej Agencji Narodowej.

Zgłoszenia (CV oraz list motywacyjny w j.angielskim) należy wysłać na adres: aleksandra.wieczorek@frsp.eu.
W tytule wiadomości należy wpisać: Aplikacja na projekt: Courage and set an example! Braga, Portugalia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.03.2021 ( (rekrutujemy na bieżąco, zapewnij sobie miejsce już teraz !) )

Organizacja wysyłająca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Organizacja koordynująca i goszcząca: Association of Constant Occupation
Okres aktywności: *15/04/2020 – 15/10/2021 ( (w związku z pandemią i dyspozycyjnością wybranej osoby podane daty mogą ulec przesunięciu) łącznie 6 miesięcy
Liczba wolontariuszy: 3

Zapamiętaj: Poszukujemy, aż 3 osób na ten projekt. To okazja, aby wziąć udział razem ze znajomym/znajomymi, których również może zainteresować tematyka tego projektu i są dostępni w tym czasie. Jeżeli nie, wyjedź sam :).
To idealna okazja do poznania nowych ludzi w międzynarodowym środowisku.

Organizacja goszcząca

ADOC, czyli Association of Constant Occupation to organizacja non-profit działająca od 2000roku. Zlokalizowana w Bradze, północy Portugali. Ich misją jest promowanie współpracy na rzecz lokalnego rozwoju w obszarze ochrony, nauki, rewitalizacji  dziedzictwa historycznego, kulturowego i środowiskowego.  W edukacyjny sposób ADOC organizuje czas wolny dla dzieci i młodzieży, aby rozwinąć ich przedsiębiorczość oraz zapewnia aktywne zajęcia  dla seniorów. Organizacja współpracuję również z lokalnym samorządem (rady miasta, lokalne i regionalne władze), z prywatnymi podmiotami i innymi, lokalnymi NGO. Rozwijają projektu w wiejskich i miejskich częściach Bragi i Portugalii, skupiając się na osobach z mniejszymi szansami w sferze ich : edukacji, kreatywności, świadomości na temat zrównoważonego rozwoju, kwalifikacji i treningowi (formalne i poza-formalne metody nauki), rozwoju osobistych kompetencji oraz równości płci.

Działania wolontariusza

Do głównych zadań wolontariusza należeć będzie:

– sen garden, czyli opieka nad ogrodem sensorycznym ( dbanie o ogród oraz organizowanie dla aktywności dla lokalnej młodzieży i osób niepełnosprawnych w tym miejscu);
– wiki-edu.org: to digitalna platforma do promowania nauki j.portugalskiego; wolontariusze będą zbierać, promować i rozpowszechniać materiały o kulturowym dziedzictwie luzofonii;
– Go Mo.Re- projekt kulturowego przewodnika dla ludzi o zmniejszonej mobilności ( wolontariusze pomagają w tworzeniu i obsłudze urządzeń technicznych wspierających mobilność dla tych osób i miejscach szczególnie turystycznych w Bradze);
– wsparcie partnerów ADOC- instytucję dla ludzi z niepełnosprawnością i osób starszych.

Zakwaterowanie, wyżywienie, podróż

Wolontariusze zostaną zakwaterowani w hostelu: z współdzielonymi pokojami, kuchnią i łazienkami oraz wspólną przestrzenią. Hostel zlokalizowany jest w centrum miasta, blisko biura ADOC.
Wolontariusz otrzyma 150 euro kieszonkowego co miesiąc + 105, 00 EUR na wyżywienie.
Całkowity travel grant na podróż ( Polska-Braga; Braga- Polska) wynosi 360 euro/ 1 osobę.

Każdy wolontariusz w ramach programu ESC jest ubezpieczony w CIGNA w trakcie swojego projektu.

Przed wyjazdem wolontariusz będzie zobligowany do przeprowadzenia testu PCR na obecność COVID-19. Koszt testu nie jest pokrywany.

Chcesz dowiedzieć się więcej o organizacji ADOC ?

Przeczytaj relację naszych wolontariuszek, które wzięły udział w wolontariacie krótkoterminowym w tej organizacji, klikając w poniższe ikony.

SOYCZ
EKS

*oczywiście monitorujemy sytuację związaną z wirusem COVID-19. W razie potrzeby wyjazd będzie przesunięty na datę późniejszą.Bezpieczeństwo wolontariuszy jest dla nas najważniejsze.