NABORY

Ekologiczny wolontariat krótkoterminowy w Chorwacji

Wolontariat krótkoterminowy w Chorwacji to propozycja 16 dniowego projektu w chorwackiej organizacji Outward Bound Croatia, w Veliki Žitnik  dla czwórki wolontariuszy z Polski. Zgłoszenia (CV i uzupełniony formularz aplikacyjny (do pobrania tutaj- Application_form_ESC_Leave your trace ) w j. angielskim prosimy przesyłać na adres: aleksandra.wieczorek@frsp.eu

W tytule maila prosimy o wpisanie : Aplikacja na ekologiczny wolontariat krótkoterminowy w Chorwacji, Veliki Zitnik.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 08.03.2021

Aby aplikować na projekty EKS konieczne założenie jest konta na platformie Europejskiego Korpusu Solidarności: https://europa.eu/youth/solidarity_en. W CV prosimy umieścić swój kod uczestnika nadany na platformie. To nowy wymóg narzucony przez Komisję Europejską.

Wolontariusze pozostaną w centrum edukacyjnym Outward Bound Croatia w Veliki Žitnik w górskim regionie Lika w Chorwacji. Będą mieli okazję prowadzić działania na rzecz ochrony środowiska w wiosce i spotkać lokalnych przedsiębiorców i pracowników organizacji pozarządowych, którzy pracują nad zrównoważonym rozwojem społeczności.
Główne tematy projektu :
-Działania na rzecz klimatu, środowiska i ochrona przyrody
-Rozwój społeczności lokalnej
-Włączenie młodzieży z mniejszymi możliwości
 

Organizacja przyjmująca:  Outward Bound Croatia
Miejsce: Veliki Žitnik, Chorwacja
Czas trwania: 12.04.2021 – 27.04.2021 (16 dni)
Uczestnicy: 24 młodych ludzi z Portugalii, Grecji, Słowacji, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Polski (4 osoby z Polski)

Wolontariusze, po uczestnictwie w tym projekcie nadal mogą wyjechać drugi raz na wolontariat, tak by suma by mobilności nie przekroczyła 14 miesięcy.

VOLUNTEERS' TASKS

Wolontariusze będą mieli różne zadania w ciągu trzech tygodni i jesteśmy otwarci na ich sugestie i zainteresowania. W Velikim Žitniku wolontariusze będą głównie pracować z narzędziami ręcznymi. Będą mieli również czas na kreatywne projekty osobiste. Przeprowadzimy również akcję ekologiczną w wiosce i możliwe dalsze działania, które pomogą członkom społeczności lub oddolnym organizacjom, które pracują na rzecz ochrony środowiska w Lice.

Wolontariusze zostaną również podzieleni na zespoły, które będą miały swoje codzienne obowiązki: gotowanie, utrzymanie ośrodka, robienie zdjęć i filmów, prowadzenie porannego treningu, dbanie o narzędzia i materiały.

-Akcja sprzątania środowiska

-Warsztaty: integracja, recykling & upcykling, stolarstwo, ogrodnictwo

-Wizyta w lokalnej organizacji ekologicznej organizacji ekologicznej

+4 wolne dni wolne na projekcie na  zwiedzanie Chorwacji!

ACCOMMODATION, POCKET MONEY, FOOD

Wolontariusze będą zakwaterowani w prywatnym domu we wspólnych sypialniach (OBC Educational Center). Będziemy mieli do dyspozycji kuchnię, w której będziemy przygotowywać kolację dla wszystkich. Lunch będzie przygotowywany w stoczni i dzielony z mieszkańcami.

Rzeczywiste koszty podróży zostaną zwrócone wolontariuszom po zakończeniu wolontariatu w wysokości do 275 euro dla uczestników z Polski.

Jedzenie będzie przygotowywane przez wolontariuszy we wspólnej kuchni, artykuły spożywcze będą dostarczane przez OBC zgodnie z Twoim planem posiłków. Będziesz gotować w zespole 4 wolontariuszy i każdego dnia inny zespół będzie odpowiedzialny za to zadanie.

Upewnij się, że zabierzesz ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wszyscy wolontariusze będą dodatkowo zapisani do komplementarnego systemu ubezpieczeń Cigna.

WHO ARE WE LOOKING FOR?

-Jesteś zmotywowany do nauki o ochronie środowiska?

-Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu i pracować rękami? Nie boisz się pracy fizycznej?

-Otwarty na nowych ludzi i doświadczenia, życie wspólne życie i pracę w zespole?

-Chętnie przyczyniasz się do rozwoju społeczności lokalnej?

-Gotowy do rozwijania nowych umiejętności i kompetencji?

Informacja związana z COVID-19

Podczas projektu wolontariatu, będziemy wykonywać jak najwięcej czynności
jak najwięcej zajęć na świeżym powietrzu. Regularnie dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia ośrodka Centrum Edukacji regularnie i zgodnie z zasadami naszej chorwackiej Rady Bezpieczeństwa Cywilnego.

Sprawdź w swoim kraju, jakie przepisy musisz jakie zasady należy przestrzegać po powrocie z Chorwacji!

Aby wjechać do Chorwacji musisz przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność Covid-19, nie starszy niż niż 48 godzin. Wszystkim pasażerom zagranicznym zaleca się wypełnienie z wyprzedzeniem formularza w Enter Croatia.

UWAGA ! KOSZTY BADAŃ PCR SĄ POKRYWANE PRZEZ CHORWACKĄ ORGANIZACJĄ OUTWARD BOUND!

Dalej niezdecydowany/a?

Więcej informacji o projekcie odnajdziesz  tutaj w szczegółowym infopacku do pobrania tutaj: Infopack Leave Your Trace 2021

Zobacz jak inny wspominają swój wolontariat w organizacji Outward Bound. Koniecznie przeczytaj relację Marleny (klikając w obraz poniżej), która wzięła udział w projekcie wolontariatu grupowego (volunteering teams) w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności pt. The Fruit of Solidarity. Marlena działała w organizacji Hrvatska skola Outward Bound w miejscowości Veliki Žitnik, w Chorwacji.

Otworzyć na nowe możliwości