NABORY

Informacyjny wolontariat w Grecji

Informacyjny wolontariat w Grecji

Informacyjny wolontariat w Grecji „The Social Challenges – Solidarity Heroes: Let’s develop social sensitivity ” jest wspólnym projektem naszej fundacji i greckiej organizacji młodzieżowej Orfeas, która ma swoją siedzibę i działa w nadmorskim Xylokastro w Grecji.

Gdzie? –Xylokastro, Grecja
Kto koordynuje projekt wolontariatu? –  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Orfeas Youth Organisation
Ile będzie trwał projekt? – 9 miesięcy (od 14 marca 2021 do 14 grudnia 2021)*
Do kiedy prowadzony jest nabór? – 21 lutego 2021

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Wyślij na adres natalia.podbielska@frsp.eu swoje CV oraz list motywacyjny w języku angielskim. Tytuł wiadomości: „The Social Challenges – Solidarity Heroes_Orfeas”.

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Orfeas rozpoczęło działalność w 1997 roku jako zespół muzyczny. Po tym wszystkim nastąpił punkt zwrotny w historii i Orfeas stało się organizacją non profit. Organizacja rozpoczęła działalność w sierpniu 2000 r. Celem organizacji jest informowanie młodych ludzi o programach międzynarodowych i krajowych oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa. Ponadto, celem organizacji jest koordynowanie oraz wspieranie projektów organizowanych w regionie – nt. ochrony środowiska, ochrony dziedzictwa narodowego, organizowania imprez letnich, festiwali, koncertów, przedstawień teatralnych czy wystaw w współpracy z pobliskimi miasteczkami. Poprzez te działania organizacja stara się rozwijać solidarność, promować tolerancję oraz zrozumienie wśród młodych ludzi.

CELE PROJEKU

Celem projektu jest zapewnienie wolontariuszowi, a także lokalnej młodzieży doświadczenia uczestnictwa w pozaformalnej nauce. Dzięki aktywnościom wspierać będziecie proces uczenia się międzykulturowego zachęcając do kontaktów społecznych, integracji, aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej. Poprzez projekt będziemy wspierać rozwój inicjatyw młodzieżowych w lokalnej społeczności, informując młodzież, organizacje kulturalne o możliwościach jakie daje im Komisja Europejska.

Projekt odbędzie się w Xylokastro w biurze informacyjnym, a wolontariusz będzie wspierać codzienne działania organizacji w dziedzinie pracy biurowej i koordynacji oraz zarządzaniu projektami europejskimi, pracy z młodzieżą, projektów medialnych itp. Wierzymy w wpływ na lokalną młodzież. Będą zachęcani do korzystania z możliwości i będą mogli zdobyć lub poprawić potrzebne umiejętności, które pomogą im w podejmowaniu dobrych wyborów. Wolontariusz będzie również pracował w Centrum Informacji Młodzieżowej, gdzie będzie wspierał i promować sieć struktur informacyjnych i doradczych dla młodzieży oraz specjalistów, aby promować badania i innowacje w tej dziedzinie oraz rozwój usług, które zaspokajają potrzeby młodych ludzi i współdziałają działać z międzynarodowymi instytucjami.

ZADANIA WOLONTARIUSZA
 • Tworzenie otwartego biura informacyjnego dla lokalnej społeczności nt. programów oraz projektów finansowanych ze środków KE.
 • Koordynowanie i zarządzanie projektami europejskimi (pisanie wniosków projektowych, rekrutacje uczestników, przygotowywanie dokumentacji projektowej itp..)
 • Nawiązywanie partnerstw z nowymi organizacjami z krajów UE i krajów partnerskich w ramach Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.
 • Projektowanie graficzne m.in: przygotowywanie broszur, ulotek, plakatów nt. programów młodzieżowych.
 • Zarządzanie social mediami organizacji Orfeas, m.in: promocja koordynowanych projektów na Facebooku, Twitterze, Instagramie; tworzenie wpisów na stronę internetową.
 • Przeprowadzanie prezentacji nt. programów Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności w szkołach.
 • Projekt medialny – wywiad z Grekami oraz innymi wolontariuszami europejskimi.
 • Spotkania młodzieżowe – dyskusje nt. kultur, obywatelstwa europejskiego, kryzysu migracyjnego.
KWESTIE ORGANIZACYJNE
 • kieszonkowe – 150 euro/mies
 • jedzenie – 140 euro/mies
 • zakwaterowanie w pełni urządzonym mieszkaniu usytuowanym blisko biura organizacji
 • transport tam i z powrotem – 275 euro
 • transport publiczny na miejscu (jeśli będzie taka potrzeba)
 • ubezpieczenie CIGNA
 • koordynator zadań wolontariackich na miejscu
Jeszcze się zastanawiasz?

Zobacz wideo Kacpra, przekonaj się, że WARTO!2 14

Zapoznaj się z relacją naszego byłego wolontariusza: Zimowy wolontariat nad Zatoką Koryncką – Kacper

oraz prezentację Aleksandra w Orfeas i wideo naszej byłej wolontariuszki (min 7:24):