NABORY

Bohaterowie Solidarności – Wolontariat na Maderze

Bohaterowie Solidarności

Bohaterowie Solidarności to projekt wolontariatu społeczno-kulturalnego „The Social Challenges – Solidarity Heroes: Enhancing the quality of life” w portugalskiej organizacji Teatro Metaphora, która ma swoją siedzibę w maderskim Camara de Lobos.

Gdzie? – Camara de Lobos
Kto koordynuje projekt wolontariatu? –  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – TEATRO METAPHORA – Associação de Amigos das Artes
Ile będzie trwał projekt? – 10 miesięcy (od 3 sierpnia 2020 do 2 czerwca 2021)*
*
oczywiście monitorujemy sytuację związaną z wirusem COVID-19. W razie potrzeby wyjazd będzie przesunięty na datę późniejszą.Bezpieczeństwo wolontariuszy jest dla nas najważniejsze.
Ilu nas będzie? – 2 wolontariuszy
Do kiedy prowadzony jest nabór? – 2 lipca 2020 Bohaterowie Solidarności

Czy warto? Zobacz wideo naszej wolontariuszki Ani: Bohaterowie Solidarności

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Wyślij na adres natalia.podbielska@frsp.eu swoje CV oraz list motywacyjny w języku angielskim. Tytuł wiadomości: „The Social Challenges – Solidarity Heroes – Teatro Metaphora”.

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Celem Teatro Metaphora jest rozwijanie umiejętności społecznych i osobistych dzieci, młodzieży i dorosłych w oparciu o zasady edukacji nieformalnej poprzez organizację projektów lokalnych, międzynarodowych, kantonów, szkoleń, wykładów, konferencji, seminariów, warsztatów i innych działań edukacyjnych opartych na zasadach edukacji nieformalnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Cel organizacji odpowiada realizacji projektu społeczno-kulturowego, generatora idei energii, uczuć, poprzez różnorodne gatunki programowe, formy i współczesne formy wyrazu artystycznego, myśli z pragnień i wyzwań kulturowych różnych segmentów publicznych. Organizacja chce wnieść wkład w program artystyczno-kulturalny, którego celem jest promowanie jakości życia z sensem, a nie tylko rozrywką. Chcemy również, aby ten multidyscyplinarny program kojarzył tradycję i nowoczesność, w logice stałej bliskości z obywatelami oraz szkolenia i lojalności publicznej.

ZADANIA WOLONTARIUSZY Bohaterowie Solidarności
1.Zaangażowanie społeczności lokalnej poprzez dziedzictwo kulturowe, tradycje i działania artystyczne:

a) przedstawienia teatralne będą angażować ludzi, zwłaszcza młodzież z mniejszymi szansami; młodzież ta pochodzi z bardzo trudnych środowisk i zaangażowanie jej  w takie działania jak przygotowywanie scenografii, kostiumów będą zajmować jej czas wolny,  a także zwiększą ich udział w życiu społecznym. Ponadto w naszym stowarzyszeniu tworzymy przestrzeń, w której będziemy prowadzić zajęcia teatralne dla dzieci, a następnie wystawiać przedstawienia teatralne na całej wyspie.
b)dekoracje artystyczne: na lokalne święto, zostaliśmy zaangażowani przez miejscowy ratusz, aby udekorować ulicę Câmara de Lobos na Dzień Świętego Piotra, co roku.Będziemy angażować lokalnych Młodzież i osoby starsze w przygotowaniu i instalacji dekoracji na następne lato i przyczynimy  się do poczucia przynależności do społeczności ułatwiając tym samym integrację ludzi z mniejszymi szansami, zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Jest to czas, kiedy pokolenia mogą przebywać i działań razem, pracować razem dla wspólnoty, wymieniać się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami.

2. zaangażowanie społeczności lokalnej poprzez działania ekologiczne:

a) Organizowanie sesji sprzątania i odzyskiwania obszarów (zalesianie, sprzątanie plaży, sprzątanie lasów itp.)
b) Organizowanie lokalnych kampanii ulicznych w celu zwiększenia zdolności reagowania opinii publicznej na problemy środowiskowe.
c) Odwiedzanie składowisk odpadów w celu podniesienia świadomości na temat nadprodukcji odpadów.
d) Prowadzenie zewnętrznych seminariów na temat ochrony ekosystemów i dziedzictwa przyrodniczego.
e) Warsztaty na temat ponownego wykorzystania i recyklingu starych przedmiotów (śmieci) w celu nadania im nowego życia.
f) Wystawa z obiektami wykonanymi na warsztatach.

3. Promowanie programów Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności

a) organizowanie wymian młodzieży i szkoleń, które dają osobom z mniejszymi szansami na szansę zdobycia doświadczenia za granicą

4. Zabawy letnie

a) JOGOS INTERFREGUESIAS II: sierpień 2020 r.
Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia młodzieży i dorosłych oraz praca zespołowa. Jest to zdrowa konkurencja pomiędzy pięcioma zespołami z różnic dzielnic Madery. Gra składa się z ośmiu centralnych rozgrywek, których głównymi tematami są tradycje tego miejsca. Wymagane jest przygotowanie wszystkich potrzebnych materiałów, wykonanie kostiumów dla każdego zespołu, a także kontakt z lokalnymi partnerami.

5. Prowadzenie kursów językowych dla lokalnej społeczności.
KWESTIE ORGANIZACYJNE
  • kieszonkowe – 150 euro/mies
  • jedzenie – 145 euro/mies
  • zakwaterowanie w pełni urządzonym mieszkaniu usytuowanym blisko biura organizacji
  • transport tam i z powrotem – 530 euro
  • transport publiczny na miejscu (jeśli będzie taka potrzeba)
  • ubezpieczenie CIGNA
  •  kurs językowy
  • koordynator zadań wolontariackich na miejscu.
Nadal się zastanawiasz czy wziąć udział?

Przeczytaj w takim razie relacje naszych byłych/obecnych wolontariuszy:

Relacja Ani i Kasi

Relacja Aleksandry

lub zobacz wideo Teatro Metaphora: