NABORY

Wolontariat społeczno-kulturalny w Norwegii

Wolontariat społeczno-kulturalny w ramach projektu „Socially Engaged: Learn – Teach, Get – Give” jest wspólnym projektem naszej fundacji i norweskiej organizacji Nærmiljøsentralen, która ma swoją siedzibę i działa w miasteczku Askvoll.

Gdzie? – Askvoll, Norwegia
Kto koordynuje projekt wolontariatu? –  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Nærmiljøsentralen
Ile będzie trwał projekt? – 6,5 miesiąca

Okres aktywności: 1/07/2020-15/01/2021 (w związku z pandemią podane daty mogą ulec przesunięciu)

Ilu nas będzie? – 1 wolontariusza z Polski
Termin nadsyłania zgłoszeń: *15.06.2020 (rekrutujemy na bieżąco, zapewnij sobie miejsce już teraz !)

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Wyślij na adres aleksandra.wieczorek@frsp.eu swoje CV oraz list motywacyjny w języku angielskim. Tytuł wiadomości: „Socially Engaged – Nærmiljøsentralen”.

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Nærmiljøsentralen jest organizacją non-profit zajmującą się pracą z kulturą, klubem młodzieżowym, współpracy zuchodźcami i zespołami pomocowymi. Organizacja mocno współpracuje z całą gminą Askvoll. Osoby zaangażowane w projekty organizacji nabywają wielu nowych doświadczeń, zwłaszcza w nauce pozaformalnej. Askvoll jest małym miasteczkiem w regionie Vestland.  Nærmiljøsentralen stara się promować zasady równego traktowania, równych szans i zasad non-profit. Przedmiotem pracy organizacji jest zdrowie i dobre samopoczucie poprzez działania kulturalne, równe szanse, oraz odpowiedzialne obywatelstwo. Nærmiljøsentralen prowadzi wraz z zespołami i organizacjami kilka stałych działań dla dzieci, imigrantów, młodzież oraz osób starszych – jest otwarte dla wszystkich.

CEL PROJEKTU

W ciągu ostatnich lat zauważyliśmy coraz większy lęk przed obcością oraz wzrost różnic między biednymi i bogatymi. To sprawia, że myślimy, że zaangażowanie młodzieży z Europy mogłoby pomóc w przezwyciężeniu tego wyzwania. Równocześnie pomoc w działaniach na rzecz tych grup przyczyni się do realizacji naszego programu “Młodzież z Europy”poprzez stworzenie równego środowiska. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o dzieci, młodzież i uchodźców. Władze lokalne Askvoll wierzą, że pokazanie mieszkańcom obcości, ludzi innych kultur będzie w dłuższej perspektywie sposobem na zmniejszeniem strachu przed obcymi.

AKTYWNOŚCI WOLONTARIUSZY
 • gry integracyjne, energetyzujące i warsztaty kulturalne dla dzieci;
 • działania na rzecz osób starszych, mających na celu włączenie ich w aktywność fizyczną; uczenie ich języków, organizowanie międzynarodowych wieczorów oraz warsztatów tematycznych;
 • promocja wolontariatu, inicjatyw i programów młodzieżowych (na poziomie krajowym i międzynarodowym);
 • wsparcie zarządzania różnymi projektami i działaniami w Nærmijøsentralen;
 • wsparcie działań związanych z edukacją międzykulturową i aktywnym obywatelstwem w lokalnych szkołach;
 • pomoc zespołowi w realizacji zadań administracyjnych; nawiązywanie kontaktów z partnerami europejskimi, tworzenie plakatów do działań, redagowanie strony internetowej, fotografowanie działań, nagrywanie filmów promocyjnych itp.
 • tworzenie treści multimedialnych i innych dokumentów online na fanpage i strony internetowej zarządzane przez Nærmijøsentralen.
KWESTIE ORGANIZACYJNE
 • kieszonkowe – 180 euro/miesiąc
 • pieniądze na jedzenie – 180 euro/miesiąc
 • transport tam i z powrotem – 275 euro
 • ubezpieczenie CIGNA
 • transport publiczny na miejscu
 • 2 dni wolnego/miesiąc
 • wolontariusze będą mieszkać w nowoczesnym, w pełni wyposażonym (internet, pralka, zmywarka etc.) mieszkaniu w centrum Askvoll (2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka)

Dalej się zastanawiasz? Przeczytaj relację naszej wolontariuszki Vlady, która jest w trakcie swojego wolontariatu, klikając w poniższy obrazek.

Wolontariat w Norwegii

*oczywiście monitorujemy sytuację związaną z wirusem COVID-19. W razie potrzeby wyjazd będzie przesunięty na datę późniejszą.Bezpieczeństwo wolontariuszy jest dla nas najważniejsze