NABORY

Wolontariat młodzieżowy we Francji

Wolontariat młodzieżowy we Francji

Wolontariat młodzieżowy we Francji – zgłoś się już dziś na projekt  w Le Mans! Działaj loklanie w organziacji “Maisons Familiales Rurales”

Kiedy? 17.08.2020 – 15.07.2021 (11 miesięcy)

Gdzie? Le Mans, Sarthe, Francja

Jak się zgłosić? Prześlij swoje CV i formularz aplikacyjny (do pobrania tutaj) w języku angielskim na adres evs@europe-en-sarthe.eu

Termin zgłoszeń: 13.05.2020

Kim powinen być wolontariusz?

Zmotywowany obywatel UE, w wieku od 18 do 30 lat, zainteresowany pracą z młodzieżą, edukacją, Europą i tematyką międzykulturową, posiadający prawo jazdy.

Jak wygląda projekt w organizacji goszczącej?

W tym projekcie ESC weźmie udział 6 wolontariuszy ESC z 6 różnych krajów europejskich.
Każdy z nich będzie wolontariuszem w jednym z 6 lokalnych centrów szkoleniowych dla młodzieży z obszaru Sarthe we Francji. Lokalne ośrodki szkoleniowe nazywają się: “Maisons familiales rurales” lub MFR (w tłumaczeniu literackim “wiejskie domy rodzinne”). Wolontariusz musi być zatem chętny do pracy z nastolatkami i do korzystania z metod uczenia się pozaformalnego. Wolontariusze będą wspierać i pomagać “moniteurs” w ich codziennych zajęciach oraz będą proszeni o zorganizowanie i prowadzenie niektórych wspólnych działań.

Jak będą wyglądać działania wolontariusza?

Wolontariusz będzie pracował w pełnym wymiarze godzin z zespołem MFR od poniedziałku do piątku, w wymiarze 30 godzin tygodniowo. Mogą zostać poproszeni o wzięcie udziału w wieczornych zebraniach
ze studentami. Od czasu do czasu wolontariusz będzie miał możliwość pracy w Le Mans z innymi wolontariuszami ESC w celu zbudowania wspólnego projektu.
Głównymi misjami dla wolontariusza będą:
1. Europejska otwartość kulturowa;
2. Misja edukacyjna i pedagogiczna;
3. Wspólny projekt z 6 wolontariuszami w 6 ośrodkach szkoleniowych.

Jak wyglądają kwestie organizacyjne?

Zakwaterowanie, kieszonkowe i żywnościowe, ochrona socjalna, transport na miejsce wolontariatu oraz transport lokalny zapewnione dzięki  programowi Erasmus+.

Gdzie mogę przeczytać więcej?
  1.  Na stronie internetowej: https://spark.adobe.com/page/178mux7Xc9xZm/
  2.  Możesz również przeczytać InfoPack: do pobrania tutaj 

Wolontariat młodzieżowy we Francji Wolontariat młodzieżowy we Francji