NABORY

Wakacyjny wolontariat w Turcji

Wolontariat zagraniczny „Step Outside Your Comfort Zone at Karaman Youth Club” jest wspólnym projektem naszej fundacji i tureckiej organizacji Karaman Youth Club, która ma swoją siedzibę i działa w Karamanie.

Zachęcamy do aplikowania na wolontariat wszystkie osoby, które chciałyby spędzić tegoroczny wrzesień w otoczeniu lokalnej społeczności Karamanu i organizować dla nich i z nimi różnorodne aktywności, mające na celu szerzenie dialogu międzynarodowego, a także jest to projekt dla osób, które chciałyby działać na rzecz promocji działań organizacji goszczącej.

Gdzie? – Karaman, Turcja
Kto koordynuje projekt wolontariatu? –  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
W jakiej organizacji będę wolontariuszem? – Karaman Genclik Kulubu Dernegi
Ile będzie trwał projekt? – miesiąc, 1 – 30 września br.
Ilu nas będzie? –  2 wolontariuszy z Polski
Do kiedy prowadzony jest nabór? – 30 maja br.

JAK ZAAPLIKOWAĆ? – Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny w języku angielskim prosimy przesyłać mailowo (tytuł maila: Step Outside Your Comfort Zone at Karaman Youth Club) na adres aleksandra.skrabel@frsp.eu

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Karaman Genclik Kulubu Dernegi koncentruje się na wspieraniu rozwoju młodzieży – zarówno pod psychicznym, jak i fizycznym aspeketem. Klub daje  dzieciom i młodzieży niezależnie od religii, języka, rasy, wyznania, aktywności społecznej możliwość uczestnictwa w szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych w zależności od zainteresowań jednostki. Organizowane są m.in. takie aktywności jak: zajęcia sportowe, fotografia, malarstwo, rzeźba, nauka obsługi komputera, gra na gitarze i skrzypcach, budow modeli samolotów, a także udział i organizacja projektów młodzieżowych, konferencji etc.

CEL WOLONTARIATU W KLUBIE

Wolontariat ten ma na celu pokazanie młodym ludziom, jak ważne są działania wolontariackie i jak duży wpływa mają na różne dziedziny naszego życia. Może pomóc w zdobyciu doświadczenia, które pomoże znaleźć pracę. Podczas aktywności w ramach projektu wolontariusz rozwinie się w pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku, używając języka obcego.

AKTYWNOŚCI W RAMACH WOLONTARIATU

 • Organizowanie wydarzeń dla lokalnej społeczności dotyczących praw człowieka, integracji, mowie nienawiści, stereotypach itd.
 • Promocja możliwości, jakie dają programy takie jak Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności w szkołach i siedzibie organizacji.
 • Pomoc w biurze: tworzenie plakatów i grafiki, umieszczanie postów na stronie internetowej, promocja wydarzeń i projektów, tworzenie filmików promocyjnych.
 • Nauczanie języka angielskiego i polskiego lokalnej społeczności (głównie studentów i młodzieży).
 • Promocja dialogu międzynarodowego poprzez organizowanie language cafe, tandemów, dni międzynarodowych i gier miejskich.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

 • Wolontariusze będą zakwaterowani w mieszkaniu z osobnym dla każdego pokoju, kuchnią i łazienką – mieszkanie jest w pełni wyposażone
 • Każdemu wolontariuszowi przysługuje 360 euro na podróż tam i z powrotem
 • Transport lokalny zostanie zapewniony
 • 120 euro na jedzenie
 • 128 euro kieszonkowego
 • Wiza oraz pozwolenie na pobyt są konieczne. Kwota na wyrobienie wizy, transport do ambasady i otrzymanie pozwolenia na pobyt wynosi 400 euro (również pokrywane z kosztów projektu)